Понад вісімдесят черкаських родин мерзнуть у своїх помешканнях

Понад вісімдесят черкаських родин мерзнуть у своїх помешканнях. Опалювальний сезон у місті стартував ще півтора місяця тому. А в житловому масиві по вулиці Пацаєва так і не відчули тепла. З настанням холодів мешканці грілися електроприладами. Та негода на початку тижня пошкодила тамтешні лінії електропередачі. Лагодити їх енергетики не квапляться. Люди ж бідкаються: нікому до них немає діла. Чому – з’ясовувала кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко.

Баба Тая одягає правнука. Не на вулицю. У такому вигляді маленький Вова ходить вдома. Так і спати лягає. Стовпчик кімнатного термометра ледь дотягує до восьми градусів.
Таїсія Ягніченко, мешканка будинку по вул. Пацаєва, 53/4: «Син забив вікна, забив двері, щоб я не той, щоб не тягнуло воздухом і всьо».
З початку холодів, розповідає бабуся, рятувалися обігрівачем. З понеділка не стало світла. У сусідньому будинку та ж біда. Торішній ремонт, жаліється пані Тетяна, з’їдає цвіль. Від холоду тут теж рятуються лише теплим одягом. За принципом: що більше, то краще.
Тетяна Чуднівець, мешканка будинку по вул. Пацаєва, 53/1: «Одягаєш теплу куртку, носки, штани. Не роздягаєшся, спиш одягнений, під двома, трьома ковдрами».
Людей випробовують не лише холодом і темрявою. Вже два дні вони – на сухому пайку. Попоїсти немає як приготувати. У будинках – електроплити. У таких умовах не живуть, а виживають понад вісімдесят родин. Горе-будинків на Пацаєва аж чотирнадцять.

Анна Литвиненко, мешканка будинку по вул. Пацаєва, 53/2: «Я проробила тут 45 років із чоловіком. А тепер оце в холодних хатах замерзать отако, на нас ніякого обращєнія нема. До кого ми не зверталися, всі одпихають. От і все. Як же нам виживать?!»
Ці будинки належать збанкрутілому радгоспу «Черкаський». Розпоряджається майном призначений судом арбітражний керуючий. Та йому, говорять мешканці, байдуже до їхніх бід. Тож і пошкоджені лінії електропередачі ремонтувати нікому.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Мережі ніхто не обслуговує, ці мережі не має права обслуговувати місто, тому що вони не перебувають на балансі міста. Ці мережі не має права обслуговувати РЕМ чи «Обленерго». Бо це не їхні мережі».
Усе ж мерія знайшла компроміс із РЕМом. Причому, зауважує Сергій Одарич, не вперше. Аналогічна проблема була і влітку після грози. І вже на вечір вівторка у половині будинків містечка з’явилося світло. Решті – обіцяють ввімкнути сьогодні.
Із теплом складніше. Чому на Пацаєва мерзнуть, знають на Рябоконя. Тут розташована нова підкачувальна станція ТЕЦ. З її допомогою на Митниці та в центрі поліпшили теплопостачання. Натомість, говорять тепловики, виникли технічні проблеми з околицею. Їх має вирішити новий трубопровід. Його наразі активно прокладають. Тим часом у мерії придумали, як зарадити комунальним бідам безгосподарного житлового масиву.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Там необхідно створювати ОСББ, а якщо про весь мікрорайон, то КСН, який би взяв на себе утримання мереж,організацію і вивезення сміття й інші питання».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net