На Чорнобаївщині полатана дорога може коштувати сільським головам 5 років життя. Саме на стільки тамтешні керманичі ризикують потрапити за ґрати. У прокуратурі їм закидають нецільове використання коштів. Як і чому – дізнавались наші кореспонденти.
Ні пройти, ні проїхати. Такі сьогодні, нарікають водії, чи не всі дороги Чорнобаївщини.
Іван, водій: "Диски вчора виписав із Нововолинська, два диски, дві чотириста… Тому що от вони. Факти".
Єдиний виняток – ось ці 15 кілометрів між селом Комінтерн та Чорнобаєм. Ями тут залатали минулого року. І разом зі снігом не зійшов жоден сантиметр.
Василь Миколенко, житель с. Комінтерн: "Це спасибі за те, що сільрада полатала була. Аби ше молода жінка, то можна у жмурки ховатися у тих ямках. Отака дорога була".
Гроші на тепер улюблену дорогу тутешніх водіїв відшукали у своїх бюджетах голови 9 сіл. Та варто було їм скинутись та підлатати вирви – керманичі опинились під пильним оком правоохоронців. Сільських голів тепер підозрюють у розтраті державних коштів.
Раїса Остружко, сільський голова с. Комінтерн: "З нашої сільської ради 20 тисяч було виділено. + Нам висувають звинувачення, що ми нецільово використовуємо бюджетні кошти, і нанесли збитки державі, цим самим, і я не розумію чому держава так на це реагує, не сказала нам, за наші нещасні 20 тисяч, що підставили плече їй".
На боці ініціаторів ремонту і в Чорнобаївські райадміністрації. Тут певні: сільські голови законодавство не порушували.
Сергій Джоболда, голова Чорнобаївської райдержадміністрації: "Кошти почали отримувати сільські ради, за рахунок децентралізації. + Кошти, які начали надходити саме в бюджети сільських рад, можна було виділяли відповідно до змін чинного законодавства можна було виділяти на ремонт доріг не тільки комунального значення, а й місцевого".
Нині за ремонтні перипетії взялись у прокуратурі. За фактом можливої розтрати тут вже відкрили кримінальне провадження. Як провину сільських голів доведуть – ті потраплять за ґрати на 5 років.
Олександр Чумаченко, заступник керівника Золотоніської місцевої прокуратури: "Досудове розслідування триває і всі докази будуть перевірені, вивченні і їм буде надана відповідна правова оцінка".
Сільських голів вже готові захищати черкаські юристи. Кажуть: зміни у законодавстві дозволяють керманичам ремонтувати дороги загального значення. Просто механізм ще не відпрацьований.
Руслан Поставничий, юрист: "Були прийняті всі необхідні зміни, але це стосується законів, для того, щоб закони виконувалися, всі знають, що потрібна низка нормативних актів під закони".
Сільських головам юристи радять заручитися підтримкою правознавців. І за потреби – відстоювати свою правоту в суді.