Online TV
Новини на ВІККАВіККА-новиниПолатана дорога на Черкащині може коштувати сільським головам 5...

Полатана дорога на Черкащині може коштувати сільським головам 5 років життя (ВІДЕО)

- Advertisment -

На Чорнобаївщині полатана дорога може коштувати сільським головам 5 років життя. Саме на стільки тамтешні керманичі ризикують потрапити за ґрати. У прокуратурі їм закидають нецільове використання коштів. Як і чому – дізнавались наші кореспонденти.

Ні пройти, ні проїхати. Такі сьогодні, нарікають водії, чи не всі дороги Чорнобаївщини.

Іван, водій: "Диски вчора виписав із Нововолинська, два диски, дві чотириста… Тому що от вони. Факти".

Єдиний виняток – ось ці 15 кілометрів між селом Комінтерн та Чорнобаєм. Ями тут залатали минулого року. І разом зі снігом не зійшов жоден сантиметр.

Василь Миколенко, житель с. Комінтерн: "Це спасибі за те, що сільрада полатала була. Аби ше молода жінка, то можна у жмурки ховатися у тих ямках. Отака дорога була".

Гроші на тепер улюблену дорогу тутешніх водіїв відшукали у своїх бюджетах голови 9 сіл. Та варто було їм скинутись та підлатати вирви – керманичі опинились під пильним оком правоохоронців. Сільських голів тепер підозрюють у розтраті державних коштів.

Раїса Остружко, сільський голова с. Комінтерн: "З нашої сільської ради 20 тисяч було виділено. + Нам висувають звинувачення, що ми нецільово використовуємо бюджетні кошти, і нанесли збитки державі, цим самим, і я не розумію чому держава так на це реагує, не сказала нам, за наші нещасні 20 тисяч, що підставили плече їй".

На боці ініціаторів ремонту і в Чорнобаївські райадміністрації. Тут певні: сільські голови законодавство не порушували.

Сергій Джоболда, голова Чорнобаївської райдержадміністрації: "Кошти почали отримувати сільські ради, за рахунок децентралізації. + Кошти, які начали надходити саме в бюджети сільських рад, можна було виділяли відповідно до змін чинного законодавства можна було виділяти на ремонт доріг не тільки комунального значення, а й місцевого".

Нині за ремонтні перипетії взялись у прокуратурі. За фактом можливої розтрати тут вже відкрили кримінальне провадження. Як провину сільських голів доведуть – ті потраплять за ґрати на 5 років.

Олександр Чумаченко, заступник керівника Золотоніської місцевої прокуратури: "Досудове розслідування триває і всі докази будуть перевірені, вивченні і їм буде надана відповідна правова оцінка".

Сільських голів вже готові захищати черкаські юристи. Кажуть: зміни у законодавстві дозволяють керманичам ремонтувати дороги загального значення. Просто механізм ще не відпрацьований.

Руслан Поставничий, юрист: "Були прийняті всі необхідні зміни, але це стосується законів, для того, щоб закони виконувалися, всі знають, що потрібна низка нормативних актів під закони".

Сільських головам юристи радять заручитися підтримкою правознавців. І за потреби – відстоювати свою правоту в суді.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині громадська організація за рік отримала дохід в 3,5 млн грн (ОНОВЛЕНО)

Громадська організація “Проти Корупції” із реєстрацією в Черкаській області  отримала за 2024 рік 3,5 млн грн. Про це свідчать дані...

На Черкащині офіційно призначили нового головного прокурора

Володимир Пономаренко, новий очільник Черкаської обласної прокуратури зустрівся із колективом. Про це пишуть на сторінці обласної прокуратури. "Відповідно до пріоритетів,...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас