Новини на ВІККАВіККА-новиниПоки грім не гряне…

Поки грім не гряне…

-

- Advertisment -

Цього року на Черкащині під час грози загинуло чотири людини. Рятувальники переконані, що люди просто ігнорують правила безпеки. Тож мають, що мають. Журналісти «ВІККА-НОВИН» пропонують глядачам пригадати, як поводитися під час грози та що роботи у випадку ураження струмом від блискавки.

Небо над містом захмарилося. Буде дощ.
За добу по всій земній кулі проходить близько сорока чотирьох тисяч гроз. Взимку це аномалія, влітку – закономірність. На Черкащині грози йдуть найчастіше в період з квітня по вересень.
Віталій Постригань, начальник Черкаського гідрометцентру: «Гроза – це комплексне явище, яке утворюється електричними розрядами між хмарами. Грозова енергія утворюється із водяної пари і вивільняється як теплова енергія, яка компенсується в кінетичну»
Виснажена сонцем земля просить води, проте дощі, особливо грози, становлять небезпеку для людини. Жодного року не обходилося без втрат. З початку 2009-го в області жертвами грози стали чотири людини. Рятувальники говорять: це – не перст Божий, а ігнорування елементарних правил безпеки.
Якщо ви під час грози перебуваєте в приміщенні – зачиніть вікна, вимкніть електроприлади. Телевізор від’єднайте від антени.
Костянтин Проценко, помічник начальника ГУ МНС в Черкаській області: «Якщо гроза застала вас в полі, по-перше, необхідно вимкнути мобільний телефон. По-друге, всі металеві речі, я так думаю,

що і мобільний телефон, потрібно покласти в якийсь пакет, або позбутися. Якщо це галявина, то у вас більше шансів, що блискавка влучить в один із ваших наметів. Якщо вас група людей, які потрапили в негоду, то потрібно розосередитись».
Якщо гроза настигла вас біля води – в жодному разі не рухайтесь. Біля людини, яка біжить, утворюється вихор повітря – відповідно, менший опір.
Не варто ховатися і під деревами. Деякі – більш привабливі для блискавки. Дуб, тополя та всі хвойні породи мають глибоку кореневу систему, що зменшує опір. Натомість в авто ховатися можна. Увесь закритий транспорт ізолює пасажирів від блискавки.
Життя не передбачуване і може бути, що ви станете очевидцем враження електричним струмом від блиски. В такому випадку варто не розгубитися і допомогти потерпілому. Передусім, необхідно оцінити стан постраждалого. Чи при свідомості? Чи є серцебиття? Чи дихає? Потрібно зважити на колір шкіри. Якщо людина не дихає та не чутно серця – дійте. Спочатку покладіть потерпілого на тверду, рівну поверхню. Незамислуватим рухом очистіть ротову порожнину.
Олександр Федорук, головний лікар 3-ї міської лікарні: «Коли проходимість нормальна, тоді ми ложимо якусь серветку, робимо штучне дихання. Закритий масаж виконується компресією на грудну клітку».
Після першої наданої допомоги відразу викликайте швидку. А самі не будьте надто безпечними і дотримуйтесь простих правил безпеки.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
попередня стаття
наступна стаття
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Синоптики попереджають про туман на Черкащині

Завтра, 25 квітня, на території Черкас та Черкаської області синоптики попереджають про туман. Про це повідомляє на своїй фейсбук-сторінці...

В автокатастрофі на Уманщині загинула людина

В Уманському районі внаслідок ДТП одна людина загинула, ще одну травмовано. Повідомляє Управління ДСНС у Черкаській області. 24 квітня на...

Цікаве:

Для черкащанок фахівці провели майстер-класи з догляду за домашніми тваринками (ВІДЕО)

У Черкасах відбулась безкоштовна консультація по догляду за тваринами....

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x