Покарання без тортур!

26 червня – Міжнародний день у підтримку жертв катувань. Саме цього дня 1987 року вступила в силу Конвенція ООН проти катувань та інших жорстоких видів поводження. Цей день відзначають, щоб забезпечити ефективне функціонування Конвенції. У Черкасах також спілкувалися на тему захисту людської гідності.

Правозахисники вимагають належного розслідування випадків катувань в українських тюрмах. Вони стверджують: безкарність – причина того, що тортури і надалі залишаються звичним явищем. Нині Україна створює механізми, щоб відслідковувати діяльність органів внутрішніх справ. Здебільшого це мобільні групи та громадські ради при Міністерстві та обласних управліннях внутрішніх справ. Такі групи мають право ініціювати перевірки ізоляторів без попередження. Найчастіше вони досліджують умови утримання ув’язнених.
Сергій Варич, Громадська рада з питань забезпечення прав людини при УМВС в Черкаській області: «Це правомірність затримання, належна документація чи повідомлені родичі, які санітарні умови».
У 2008 році черкаські мобільні групи провели 6 службових розслідувань.У п’яти випадках факти порушення прав громадян підтвердилися. Утім, головне у цій справі профілактика, – запевняють правозахисники.
Вікторія Феофілова, Громадська рада з питань забезпечення прав людини при УМВС в Черкаській області: «У минулому році ми

проводили заняття на теми ксенофобії у кожному райвідділі».
Анжеліка Добровольська, служба у справах дітей Соснівської районної ради: «Кожна школа має повний пакет документів, які допоможуть розібратися у понятті насильств».
Сьогодні Громадська рада не лише видає та розповсюджує правозахисну літературу, а й вже готує до виходу новий фільм про ксенофобію.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net