Пільговики попереду

У вступній кампанії Черкащини пільговики випередили звичайних абітурієнтів. На найбільш престижні спеціальності подали документи молоді люди із правом позачергового вступу. Через це випускники з максимальною кількістю балів незалежного оцінювання – 400 – не змогли вступити на обрані спеціальності. Це стало найбільшою проблемою цьогорічної вступної кампанії. Про інші результати вступу 2009 – дивіться у сюжеті далі.

Головні проблеми цьогорічної вступної кампанії озвучили журналістам освітяни на нещодавній прес-конференції. Одна з них – велика кількість абітурієнтів, що мають право на вступ поза конкурсом. Багато хто побоювався, що вони займуть усі місця держзамовлення на деяких спеціальностях. Але у цій ситуації черкаські університети врятували найпрестижніші виші столиці.
Юрій Андріяко, в. о. заступника голови приймальної комісії ЧНУ: «720 місць держзамовлення було на рівень бакалавра, тобто на перший курс. Ми прийняли 66 осіб, які мали право поза конкурсного вступу, тобто 9% від загальної кількості».
Приймальні комісії багатьох ВНЗ впродовж перших двох тижнів прийому документів не могли назвати точну кількість місць держзамовлення.
Сергій Варич, член громадської організації «ГМ «ОПОРА»: «На деяких спеціальностях взагалі скасовували держзамовлення, оскільки Міністерство не підтверджувало уже під час подання документів

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут