Підвищення пенсій

Чергове підвищення виплат. Мінімальна пенсія становить 856 гривень, а мінімальна зарплата – 1118. На початку жовтня уряд провів чергову індексацію. У грудні буде ще одна. Крім того, деяким категоріям пенсіонерів пенсії підвищать додатково. Про ці та інші новини роботи уряду у сфері пенсійної реформи – репортаж наших кореспондентів.

Черги по пенсію в минулому. А календар тепер у пенсіонерів свій. Оскільки підвищення пенсій проводять п’ять разів на рік. День у день.

Галина Колошмай, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в м. Києві: «Перерахунок із 1 жовтня розпочався, виплата пенсій у нас із четвертого числа вже розпочата. Тому в цьому місяці в нас пенсіонери міста Києва та всієї України отримають відповідний перерахунок пенсій».

Євген Костенко, пенсіонер: «Зараз нормально. Зараз виплачують. За графіком».

Євген Костенко все життя прослужив у армійській авіації. А після відставки оселився на Білоцерківщині. Продовжує не тільки працювати, але й виконувати суспільну роботу – стежити за пенсійними виплатами.

Євген Костенко, пенсіонер: «Зараз черг немає. Прийшли люди, знають, що сьогодні їм отримувати пенсію. Вони отримують».

Тепер люди більше не повинні турбуватися і про точність при перерахунках. Розрахункову роботу виконує спеціальна програма.

Галина Колошмай, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в м. Києві: «Перерахунок буде проведений засобами автоматизованої системи оброблення пенсійної документації. Є така в нас база. Тому пенсіонерам немає ніякої необхідності звертатися до органів Пенсійного фонду, подавати будь-який документ, з’являтись на особистий прийом».

Із 1 жовтня в Україні збільшилися не тільки пенсії, але й державні соціальні виплати й оклади бюджетників. Окрім того, постановою № 908 від 26 вересня уряд Миколи Азарова збільшив суму виплат ще одній категорії.

Галина Колошмай, заступник начальника ГУ Пенсійного фонду України в м. Києві: «Перерахунок підвищень особам, яким виповнилось сто років. Постанова ще неопублікована. Як тільки вона буде опублікована, ми автоматизованим способом проведемо такий перерахунок пенсій».

Особливо підвищення пенсій відчувають у сільській місцевості, де завжди було «до Бога високо, а до Царя далеко». Вперше в історії України пенсії сільських жителів зрівняли з міськими.

Микола Фурсенко, голова сільради: «Сьогодні все, що робить держава, – це дуже правильно. Реформи треба проводити, треба робити. Шукати треба такі підходи, щоб всі верстви нашого населення були задоволені».

Мінімальна пенсія збільшилася та становить 856 гривень, а мінімальна зарплата – 1118. На перший погляд, це небагато. Але підвищення пенсій проводять і будуть проводити постійно.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net