Підтоплень не буде: чистять зливовий басейн

Загроза підтоплень пологового будинку, дитячої поліклініки, а також багатоповерхівок по вулицях Конєва, Маршала Батицького та 30 років Перемоги ліквідована. Тепер навіть велика злива жителям Південно-Західного району вже не страшна. А все тому, що в місті нарешті почали чистити накопичувальний басейн. Уперше за тридцять років. На очисній операції з порятунку зливового басейну побували й наші кореспонденти. Подробиці – в матеріалі Ольги Скорик.

Ось цей накопичувальний басейн у місті з’явився ще у 1977 році. Як тимчасова споруда для відведення води з території Південно-Західного району. Проте вже тридцять три роки приймає воду з двадцяти гектарів Черкас.
Борис Оніщенко, директор КП «ЧЕЛУАШ»: «Його розміри 50*70, розрахункова місткість складає 10тисяч м3. Але зараз показав час, показали дощі, що більше, ніж 2 тисячі він вміщувати не може».
За роки експлуатації басейн обмілів і замулився. А ще – на дні скати з сусіднього шиномонтажу. У зливу, каже Борис Оніщенко, вода піднімається вище труби і повертається назад у місто. Руки влади до стратегічного об’єкта не доходили роками. Причина банальна – брак грошей. Проект коштує 800 тисяч гривень.
Борис Оніщенко, директор КП «ЧЕЛУАШ»: «Рішенням Черкаської міської ради після, мабуть, 15 чи 20 звернення. Перше було ще при мерові Олійнику, який проігнорував наше звернення. Не зрозумів важливості питання й мер Волошин. І тільки Одарич зрозумів важливість цього питання. І рішенням сесії нам наприкінці минулого місяця виділено 200 тисяч гривень цільових коштів».

І робота закипіла. Викачали воду, насипали під’їзну дорогу. Нині черпають мул. На таку роботу погодилося єдине підприємство – ЗАТ «Автомобіліст». До пізнього вечора працюють три машини та навантажувач. Кожен встигає зробити до 10-12 ходок. А в перерві – ще й порибалити.
Водій: «Це нашим котам. Оце ж тут наловили, в оцій ямці. Як учора мішок наловили, то, перепрошую, мабуть, багато».
Розповідають, що й черепахи тут водяться. Тільки знімальній групі вони не показалися. Чиститимуть південно-західний басейн упродовж двох тижнів. На більше грошей не вистачить.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net