Підсумки 2009-й: буремний та прекрасний

Коли закінчується рік, люди традиційно підбивають його підсумки. Згадують, що доброго і що поганого він приніс у їхнє життя. Інформаційне резюме року, що минає, вирішили зробити і ВІККА-НОВИНИ. Чим запам’ятався Черкащині 2009-й рік. Великими аваріями та грандіозними ремонтами, ростом цін та яскравими фестивалями. Про найвизначніші черкаські події року, що минає, – у наступному сюжеті.

2009-й запам’ятався черкащанам дрібними та великими фінансовими потрясіннями. Двічі за рік підвищувалися ціни на проїзд у міських маршрутках – спочатку до гривні п’ятдесяти, потім – до гривні сімдесяти п’яти. Проте така неприємність виявилася дрібницею, порівняно із наслідками світової економічної кризи, яку на собі відчула більшість черкащан. Банки припинили видавати вклади, і вперше від радянських часів втратили довіру черкащан.
Потерпіли крах і кредитні спілки, на які жителі області покладали великі надії. На відміну від банкірів, їхні очільники діяли ще більш цинічно. Дехто з вкладників, намагаючись забрати свої гроші, навіть отримав по голові.
На відміну від фінансової атмосфери, екологічна ситуація у місті минулоріч трохи покращилася. Ще більш розквітли міські зелені зони, а у парку 50-ти річчя навіть відновилася популяція білок. Були позитивні зрушення і в культурному житті Черкас. Приміром, в тому ж таки «Ювілейному» парку відновив свою роботу літній кінотеатр, який не працював до цього багато років.

Рік 2009-й увійде в черкаську історію також як і рік великих провалів та великих ремонтів. У березні сталася найбільша за історію обласного центру аварія на міському каналізаційному колекторі. Корозія зруйнувала трубу, внаслідок чого почав просідати грунт і на проїжджій частині утворилося провалля. У нього потрапив автомобіль ВАЗ-2105, в якому перебувало 4 людини. Працівники КП «Водоканал» збудували обвідний колектор, тож водопостачання у місті не припинялося. Ціною великих зусиль комунальників аварію вдалося ліквідувати.
Черкащині довелося вирішувати ще одну застарілу проблему. Міст через Дніпро, про аварійність якого говорили вже давно, таки довелося закрити на ремонт. Це відбулося у травні, а завершився ремонт лише у червні. Грошей держава виділила вдесятеро менше необхідного, тому замість капітального ремонту зробили лише косметичний. Увесь час, поки міст був перекритий, став справжнім випробуванням для тих, кому необхідно було дістатися іншого берега. Обіцянки влади налагодити транспортне сполучення між берегами, як це часто буває, виявилися мильною бульбашкою.
Запам’ятався 2009-й і як рік великого боксу у Черкасах. Двічі на черкаській арені перемагав боксер Автанділ Хурцидзе. Врешті грузинський «Торнадо» захистив пояс Інтерконтинентального чемпіона за версією WBA на радість черкаських глядачів. 2009-й рік для міста Черкаси – ще й рік фестивалів. Влітку у парку Перемоги відбувся фестиваль дерев’яних скульптур «Древляндія». Скульптори з різних міст України протягом кількох днів на очах черкасців вирізали з дерева персонажів казки «Золотий ключик». А казковою зимою на початку року відбувся фестиваль крижаних скульптур «Крижталь».
2010-й міська влада також обіцяє розпочати вже традиційним фестивалем «Крижталь». У Новий рік заведено загадувати бажання, які обов’язково повинні здійснитися. Колектив ВІККА-НОВИН загадав, щоб новий рік приніс Черкащині і усій Україні лише казкові позитивні події, а увесь негатив, щоб залишився у 2009-му.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net