Підготовка до виборчого старту

Президентські вибори – 2010 обіцяють багато сюрпризів. Вони можуть взагалі не відбутися, якщо Верховна Рада не ухвалить бюджет, адже не буде фінансування виборчого процесу. Результати голосування у першому турі можуть бути непередбачуваними через святковий новорічний настрій виборців. Також вони можуть бути оскаржені через те, що до складу ЦВК входить пенсіонер, що ставить під сумнів легітимність прийняття рішень комісією. Моніторинг підготовки до президентських виборів журналістам представили черкаські представники КВУ.

Проведенню прозорих і демократичних виборів загрожують навіть зміни до Закону про вибори, – вважають експерти. Нове законодавство обмежує виборчі права громадян, створює механізми фальсифікації через можливість включати виборців у списки у день головування. Також обмежується контроль за виборчим процесом з боку громадськості.
Сергій Пасічник, заступник голови правління ЧОО КВУ: «Навіть представники від політичних партій і кандидатів, які будуть спостерігати на дільницях, значно спрощено механізм їх видалення з дільниць. Фактично виборча комісія може власним вольовим рішенням, якщо вона вважає, що спостерігач тим чи іншим чином перешкоджає, видалити з дільниці».
Конституційний Суд може визнати окремі положення Закону «Про вибори Президента України» неконституційними вже після того, як вони будуть застосовані. Можливість такої загрози не виключають представники Комітету виборців. Постає і прозаїчне фінансове питання.

Сергій Пасічник, заступник голови правління ЧОО КВУ: «Якщо державний бюджет на 2010-й рік не ухвалять, відповідно, не закладено фінансування на ці вибори президентські, фактично провести їх без фінансування неможливо».
Відрізняються і цьогорічні піар-технології. Незважаючи на розмаїття рекламних кольорів, політиків об’єднує імідж. Майже всі позиціонують себе «добрими господарниками», «тими, хто наводить порядок чи працює».

Володимир Присяжнюк, директор аналітичного центру «Енігма»: «Голосування у 2010 році вже не буде між абсолютним злом і абсолютним добром. Такого розкладу вже не буде, він вже трошки змінився».
Однак нині ще немає жодного зареєстрованого кандидата у Президенти. Тож запекла боротьба за прихильність електорату розпочнеться 17 жовтня.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net