Перший візит нового Президента

Перший закордонний візит новий український президент здійснив до Брюсселю, першу поїздку просторами батьківщини – до Канева. Віктор Янукович піднявся на Тарасову гору, вклонився Кобзареві, прочитав вірші поета та пообіцяв завершити реконструкцію музею до Дня незалежності. Чим іще відзначився візит Глави держави на Черкащину, дивіться у наступному матеріалі.

Ще восени Віктор Янукович сходив на Чернечу гору як кандидат. Вже навесні канівчани зустрічають його як Президента. З усіма почестями. Навіть доріжку простелили до музею-довгобуду. Під традиційне виконання пісні «Реве та стогне Дніпр широкий» новий Президент разом із представниками місцевої влади іде до пам’ятника та вклоняється поетові. Після покладання квітів глава держави бере слово. У промові возвеличує Шевченка та цитує його твори.
Віктор Янукович, Президент України: «Возвеличу рабів своїх, і на стороні коло них поставлю слово».
У приміщенні музею Кобзаря Віктор Федорович вручив українським митцям дипломи переможців Національної премії імені Тараса Шевченка. Цьогоріч достойників виявилося 11-теро, троє з них – черкащани. Це мистецтвознавець Олександр Найден, поет Дмитро Іванов та художник Микола Бабак, який отримав нагороду за монографію «Народна ікона Середньої Наддніпрянщини 18 – 20 століть».

Микола Бабак, лауреат Національної премії імені Т. Шевченка: «Я почав колекціонувати ікони, зібрав колекцію, від реставрував, описав. Я до цього ішов 20 років, ця висока нагорода заслужена».
Минулоріч розмір премії становив 170 тисяч гривень, 2010-го на відзнаках зекономили.
Анна Герман, заступник голови Адміністрації Президента України: «Комітет просив збільшити до 200 тисяч, але в тяжкі часи це не по-державницьки».
Попри економічну скруту в державі, Президент Янукович пообіцяв закінчити реконструкцію музею, яка триває вже 5 років, до Дня незалежності. Крім того, він доручив Генеральному прокурору України з’ясувати причини затягування ремонтних робіт. На посту Глави держави Віктор Федорович пообіцяв особисто перейматися проблемами культури та мистецтва, також він наголосив на необхідності запровадження Європейської хартії регіональних мов та заявив про те, що українська мова «розвиватиметься як єдина державна».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net