Перші міські цівілізації були на Черкащині?

Залишки ритуально-спаленого трипільського житла розкопали нещодавно у селі Тальянки Тальнівського району. І хоча нових знахідок археологи поки що не знайшли – подивитися тут є на що. Адже саме у Тальянках проводяться розкопки найбільшого у світі поселення епохи неоліту. Їх масштаби вражають – давні поселення, що займали площу між селами Тальянки та Легедзино, нараховують 450 га. Це – 270 будівель, в яких могли розміститися 14 тис. мешканців. Що приховує у собі культура пращурів – дивіться далі у сюжеті.

Ці уламки перепаленої глини – ціла історія. Колись ця купа каміння була двоповерховим будинком, в якому жили наші пращури.
У хатині була справжня піч, підвищення для збереження харчів та вівтар. Вчені класифікують трипілля як високорозвинену хліборобську культуру зі складним житлобудуванням, якісними знаряддями праці та високохудожньою керамікою і пластикою. Археологи запевняють: сьогоднішні знахідки археологів та залишки давнього житла і досі зберігають сильну енергетику.
Владислав Чабанюк, директор ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА»: «Перепалена глина має намагніченість. Ми визначаємо, де копати магнітометрами, щоб студенти чого зайвого не накопали. Копаємо, до речі, без допомоги будь-якого транспортного засобу».
До речі, науковці з усього світу вважають пам’ятки культури Трипілля

свідченнями розбудови першої міської цивілізації України.
Владислав Чабанюк, директор ДЕРЖАВНОГО ІСТОРИКО-КУЛЬТУРНОГО ЗАПОВІДНИКА «ТРИПІЛЬСЬКА КУЛЬТУРА»: «Коли тут стояли хати – це було років за 500 до будівництва перших єгипетських пірамід».
От тільки-но зберегти всі ці надбання минулого – сьогодні складно. Адже більшість земель, на яких проводять розкопки, – розпайована і має господарів.
Олександр Черевко, голова ОДА: «Коли трактор плугом оре землю, то він оре і нашу культуру. Ось ми зараз розкопали і що? Треба робити музеєфікацію, а як відомо, музеї сьогодні не фінансуються».
Археологи запевняють: життєпис країни приховує ще безліч цікавих сторінок. Тож, нині потрібно зберегти історичне багатство. Для цього необхідне розуміння не лише обласної, а й всеукраїнської влади.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net