Пенсійна реформа: для жінок новини невтішні

Нова пенсійна реформа. Наприкінці минулого тижня, після більш ніж восьмигодинного обговорення, депутати Верховної Ради таки ухвалили проект закону. У ході другого читання народні обранці практично повністю проігнорували пропоновані поправки. Українці обурені. Акції протесту проходили у багатьох містах. Наймасовіші були у столиці. Наша знімальна група спілкувалася з їх учасниками. За коментарями журналісти зверталися і до працівників Пенсійного фонду. Все це далі – у викладі Марії Гаврилян.

Кореспондент: «Як ви оцінюєте пенсійну реформу?
Черкасці: «Это первый шаг. Очевидно, что надо вводить накопительную систему. Это путь развитых стран и мы должны двигаться дальше».
«Дело в том, что в нашей стране женщина – это лошадь ломовая. И тепер опять мужчин и женщин прирівняли. Я считаю, что это абсолютно не правильно».
«Як ви оцінюєте пенсійну реформу? – Погано. Вона є несправжньою, вона не для цієї країни».
«Дуже важко. Не розуміють вони народу нашого і не хочуть розуміти».
Із думкою черкасців солідарні і у Федерації профспілок. Петро Шевченко майже весь минулий тиждень провів у Києві. Разом із однодумцями він брав участь у акціях протесту.
Петро Шевченко, голова обласної Федерації профспілок: «Загальна думка була, що законопроект потребує суттєвого доопрацювання. З цією думкою ми вийшли на парламентські слухання у ВРУ. Мушу визнати, що більшість думок була: законопроект, який не можна приймати».

За словами голови Федерації профспілок Петра Шевченка, Уряд в першу чергу повинен звернути увагу на стабілізацію економіки. Тобто, створити нові робочі місця, збільшити та вивести з тіні заробітну платню. Без цього, говорить, не можливо провести якісну пенсійну реформу.
Петро Шевченко, голова обласної Федерації профспілок: «Запропонований законопроект не вирішує головної проблеми – дефіцит коштів Пенсійного фонду. Його не вистачає для забезпечення пенсіями людей, які цього заслужили».
Сьогодні дефіцит пенсійного фонду складає 36 мільярдів гривень. Обов’язкові відрахування наповнюють обласний пенсійний фонд лише на 45 %. Нині двоє працюючих утримують трьох пенсіонерів. У цьому полягає солідарна система. Новий закон передбачає введення накопичувальної системи. Участь у ній братимуть особи віком до 35 років.
Тетяна Рожко, начальник управління ПФУ Придніпровського району м. Черкас: «На сьогоднішній день проводиться нарахування для страхування. У розмірі 33,2 % і утримання – 2%. Передбачається, що утримання збільшиться з 2 до 7% і кошти будуть накопичуватися для особи. Це буде додаткова пенсія для накопичувальної системи».
Також закон “Про пенсійну реформу” передбачає обмеження розміру пенсій для всіх категорій громадян. Максимальний розмір пенсій обмежується 10 прожитковими мінімумами. Така норма поширюватиметься і на вже призначені виплати. Закон передбачає збільшення страхового стажу на 10 років для чоловіків і жінок. Збільшення пенсійного віку для чоловіків до 62 років стосуватиметься тільки держслужбовців.
Тетяна Рожко, начальник управління ПФУ Придніпровського району м. Черкас: «Для жінок новини невтішні. Пенсійний вік продовжили до 60 років. А кожного року термін роботи збільшуватиметься на півроку».
Зміни у пенсійному законодавстві стосуватимуться і призначення пенсій.
Тетяна Рожко, начальник управління ПФУ Придніпровського району м. Черкас: «Якщо раніше пенсія призначалася і бралася по розміру середньої зарплати за попередній рік, наділі буде братися за 3 попередні роки».
Обмежать у пенсії працюючих пенсіонерів. Таким чином більшість нововведень не до вподоби ні працюючим пенсіонерам, ні тим, хто вже на заслуженому відпочинку. Люди активно шукають альтернативи державним виплатам. Серед таких ця черкаська родина. Таміла Павлівна на пенсії вже п’ятий рік. Маючи за плечима 40-річний стаж, призначеною пенсією жінка не задоволена.
Таміла Васильченко, пенсіонерка: «Звичайно за такий стаж хотілося кращу пенсію, а враховуючи нинішні ціни – вижити з такою пенсією дуже важко».
Кращого майбутнього Таміла Васильченко бажає своїм дітям та внукам. Про це вона думає вже зараз.
Таміла Васильченко, пенсіонерка: «Майже весь світ живе за рахунок страхування. Я відкрила очі, коли почала займатися цим питанням».
Дочка Таміли Павлівни Олена працює вихователем у дитячому садочку. Про достойну державну пенсію жінка навіть не мріє.
Олена Півнюк, черкащанка: «Я вибрала для себе програму страхової компанії «пенсійне накопичення». У мене свій рахунок, щороку я вкладаю по 3 тисячі. За 20 років виходить 180 тисяч з процентами, з усім».
Ще одна альтернатива державним пенсіям – депозитні вклади, які пропонують чимало банків. Проте, зазначають у Пенсійному фонді, обидва варіанти є ризикованими. Гарантувати виплату, хоч і мінімальної, пенсії може тільки держава.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net