Пам’ятник жінці!

Скульптура збірного образу української жінки з’явилася у Черкасах. Створили красуню за півроку і майже без додаткових фінансових витрат. Автори наголошують, що реального прототипу у житті красуня не мала. Вона уособлює образ одночасно всіх українських жінок. Черкаські чоловіки вже готові у неї закохатися.

Сонячний день, хороший настрій та аж два оркестри. Так організатори відкривають монумент українській жінці. Не проґавили це дійство і черкащанки. Прийшли на захід здебільшого із комерційною метою – продати якомога більше косметики. Чоловіки на такий бізнес – не зважають. Автори розказують журналістам звідки черпали натхнення. В основному надихали подвиги жінок та вірші Ліни Костенко.
Микола Петренко, ініціатор створення пам’ятника жінці: «Вона бачить цей світ по іншому. Не як чоловіки, чоловіки цього не можуть бачити, бо ми різні. Найкращі жінки живуть в Україні, особливо на Черкащині».
Іван Фізер, скульптор: «Поводом для такої думки послужила скульптура, яка стояла у річковому порту 27 років тому. І хоча я сьогодні її погано пам’ятаю, вона мене теж надихала на роботу».
Відкривають монумент також урочисто та гуртом. Автори, меценати та прості поціновувачі жіночої краси одночасно знімають покривало. Присутні чоловіки схвильовані. Вони вже готові закохатися у красуню, заквітчану соняшниками та калиною.
Образ героїні збирали по крихтах. Прототипу в черкаської красуні немає. Вона уособлює збірний образ усіх українських жінок – молодиць, матерів, бабусь.
Раніше на цій площі вже оселилися пам’ятники варенику та самогонному апарату. Щоправда, останній з центру міста попросили прибрати. На майбутнє автори планують створити ще щось дуже оригінальне. Те, чого немає у жодному місті.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут