Пам’яті Раїси Кириченко

Корифеї української пісні в Черкасах. Дмитро Гнатюк, Вадим Крищенко та Віктор Шпортько завітали до обласного центру, аби вшанувати пам’ять Берегині української пісні. Народної артистки, Героя України Раїси Кириченко немає вже шість років, та її голос і досі звучить у серцях шанувальників. Концерт її пам’яті організував Черкаський благодій фонд «Сузір’я». Більше – в сюжеті Ольги Скорик.

За півгодини до початку концерту, присвяченого пам’яті народної артистки, Героя України Раїси Кириченко, у філармонії, де впродовж 19 років звучав її неперевершений голос, знову аншлаг. Люди прийшли до улюбленої співачки знову.
Надія Симоненко, відвідувачка: «Раїса Кириченко – це наша українська берегиня, героїня української пісні, яка пропагувала її та несла в народ. Ми її дуже любили».
Любов Литвиненко, відвідувачка: «Пам’ятаю пісні «Козачка моя», «Мій синьоокий». Підспівую».
Марія Іванівна,відвідувачка: «Я козачка твоя, я дружина твоя, пане полковнику, мій синьоокий».
Галина Овдій, відвідувачка: «Це ж така артистка була. Добра людина. Як рідна сестра для нас».
Марія Олександрівна: «Я дуже її люблю, любила та любитиму. Коли вона співає, просто слухати так неможливо було, завжди сльози на очах».
Відкриває концерт пам’яті вихованка Раїси Кириченко, заслужена артистка України Євгенія Крикун та ансамбль «Веселка».

Раїса Кириченко народилася в 1943 році на Полтавщині в родині колгоспників. Проте її другою домівкою стала Черкащина. У свої 25 Раїса Кириченко стала солісткою Черкаського народного хору. А згодом співала у створеному для неї фолк-ВІА «Росава». Девізом усього її життя були слова черкаського поета Петра Власюка: «дарую вам люди на щастя та будень ту пісню, що в серце з дитинства взяла».

Микола Кириченко, чоловік Раїси Кириченко: «Вона відгукувалася на всі побажання. Мабуть, тому Бог нагородив її – вона народилася в День Пресвятої Богородиці. Вона винагороджена за примноження добра на землі відзнакою Миколи Касьяна. Дві відзнаки церковних має: Пресвятої Варвари та Пресвятого Агапіта».
Дмитро Гнатюк, народний артист України: «Пишаюся тим, що був у товариських стосунках із нашою надзвичайно цікавою, красивою донькою України. Її пісні запалюють, вона приносить надзвичайно велику радість. Коли її, на жаль, немає, але пісні її звучать».
На вечір пам’яті до Черкас завітав і поет-пісняр, народний артист України, давній друг родини Кириченків Вадим Крищенко. Для Раїси Панасівни він написав такі пісні, як-то: «Дорога до матері», «Долі моєї село», «Варенички», «Я – горда жінка».
Вадим Крищенко, народний артист України: «Господь Вас забрав, бо Ви небу потрібні, щоб і там наша пісня жила».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net