Пам’яті Нарбута

Пам’яті Нарбута. 96-ту річницю від дня народження відомого художника черкаські митці відзначили виставкою його творів. На експозиції у Краєзнавчому музеї представили кілька десятків картин на козацьку тематику. Згадати видатного митця прийшли чимало друзів і прихильників його творчості. Серед них – і знімальна група ВІККА-НОВИН.

Народний художник України, лауреат премії імені Т.Г. Шевченка в галузі образотворчого мистецтва, неперевершений художник і справжній патріот України. Таким Данила Нарбута знають не лише в Черкасах, а й далеко поза межами міста. А рідні та друзі пам’ятають його, як добру, розумну, веселу та компанійську людину.
Віктор Клименко, заслужений художник України: «Він вставав о 5 ранку та починав працювати. О 10 він уже снідав, а потім був вільний. Ми завжди до нього приходили, бо повз нього не можна було пройти».
Цьогоріч Данилові Нарбуту виповнилося б 96 років. До Дня його народження черкаські митці відкрили виставку робіт художника на козацьку тематику. Численні прихильники під супровід козацьких пісень ознайомлювалися з історією держави, зображеною в персоналіях на полотнах.
Художник театру за освітою, Данило Георгійович за своє життя оформив сотні вистав. Із 1965 року Данило Нарбут був головним художником Черкаського драмтеатру. Він створив костюми та декорації до сімдесяти постановок. Але живописом усерйоз зайнявся тільки на пенсії.
Юрій Іщенко, голова Черкаської обласної спілки художників: «Він казав: «А що було б, якби я помер у 60 років». А було б те, що нічого б не зробив у малярстві. Саме в цей період Данило Нарбут запрацював натхненно, настільки високомистецька в нього з’явилася енергія».

Сьогодні особливим авторським стилем Данила Георгійовича можуть насолоджуватися прихильники його творчості. Окрім виставки у Краєзнавчому музеї, вони можуть завітати й у художній, де діє «Нарбутова світлиця», а невдовзі, обіцяють владці, відкриють окремий музей.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net