Пацієнтів черкаського діалізного центру будуть лікувати безкоштовно

У Черкасах відкрили перший в Україні центр лікування нирок європейського рівня. Новий діалізний центр – це результат тісної співпраці міської влади, черкаської обласної держадміністрації та німецького інвестора. Сьогодні на Черкащині майже 16 тисяч осіб живуть з хронічною хворобою нирок. Тому така допомога нашому місту вкрай необхідна. На сьогодні у місті працює 8 апаратів штучної нирки, та й ті застарілі. Більше про це у сюжеті кореспондентки ВІККА-НОВИН Наталі Кириленко.

Завдяки німецькому інвестору перший в Україні діалізний центр з’явився у Черкасах. Він вклав у цей проект близько 60 мільйонів гривень. Місто таких коштів навряд чи знайшло б.
Сергій Одарич, міський голова м. Черкаси: «Бюджетні можливості держави, а особливо міста, дуже обмежені – забезпечення, придбання, встановлення подібного дорогого обладнання, по суті, неможливе з нашими бюджетними надходженнями».
Сучасне обладнання, яким оснащений центр, дозволяє здійснювати повний комп’ютерний контроль за проведенням процедури очищення крові. Тому нове діалізне устаткування дозволить рятувати життя хворих черкасців, які страждають від ниркової патології.
Валерій Бідний, заступник міністра охорони здоров’я: «Це типова європейська будівля, яка відповідає сучасним потребам для лікування. Тут є можливості сервісу, не тільки доступне і якісне лікування, а саме сервісу для того пацієнту, який перебуває в цій установі».
На сьогодні в Черкасах декілька сотень людей потребують очищення крові за допомогою «штучної нирки».

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Це діалізний центр, який збереже життя 260 громадянам в рік, які проживають на Черкащині».
Нині у черкаському діалізному центрі перебувають 77 осіб. Утім, хворих на ниркову недостатність тут зможуть прийняти втричі більше. На сьогодні лікування за допомогою «штучної нирки» – не з дешевих. Утім, пацієнти черкаського діалізного центру «Фрезеніус» отримують лікування безкоштовно. Причому відшкодування за лікування жителів Черкащини проводитиметься за рахунок коштів обласного бюджету.
У перспективі подібний центр планують відкрити і в Чернігові.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут