Освіта.ua. Робітнича криза

Оптимізація професійно-технічних закладів. Під таким гаслом проходить об’єднання двох навчальних установ в одну. Вже цьогоріч на базі десяти ПТУ створять п’ять Всього ж на Черкащині робітничі кадри готуватиме двадцять три професійно-технічні заклади. Поряд із зменшенням кількості навчальних закладів держава обмежила і кількість вступників за державним замовленням. Чого чекати від «кузні робітничих професій» сучасного ПТУ – у сюжеті із циклу «Освіта – ua.»

Два роки муляр-штукатур Руслан Лобановський вчився правильно класти цеглу.
Руслан Лобановський, учень Черкаського професійного ліцею: «Набив руку і пішов».
Ще торік будівельні професії очолювали десятку найбільш популярних. Сьогодні на першому місці водій-автослюсар, водій-зварювальник. У Черкаському професійному ліцеї на спеціальності автотехнічного напрямку 2-3 особи на місце.
Юлія Кропива, кореспондент: «У майстерні, де вивчають будову та експлуатацію вантажних автомобілів, можна навчатися ремонтувати та діагностувати не лише легкові автомобілі, а й ГАЗ – 53».
Цьогоріч спадок радянської епохи розбиратимуть не всі охочі. Криза внесла свої корективи: державне замовлення скоротили вдвічі.

Юрій Куліш, директор Черкаського Професійного ліцею: «У зв’язку з економічною та демографічною кризами, державне замовлення скоротили. Цього року будемо набирати 300 осіб».

Скорочення робітничих спеціальностей зумовила не лише криза та демографія. Освітня реформа позбавила 6 тисяч черкащан статусу дев’ятикласників. Викладачам ПТУ наступна освітня реформа б’є по кишені.
Ігор Андронюк, старший майстер ЧПЛ: « Менше груп, менше навантаження, на 50 % скоротили, менша заробітна плата».
Заступнику начальника головного управління освіти і науки ОДА Івану Шарапі петеушні нововведення також не до душі.
Іван Шарапа, заступник начальника ГУ освіти та науки ОДА: «У ПТЗ у 6,2 разу менше дітей, аніж студентів у вищих навчальних закладах. Хоча потреба у робітничій силі значно більша, ніж тих, хто має вищу освіту».
Поки що профтехнічні заклади набрали лише 5% учнів, охочих опанувати робітничі професії. Утім, освітяни не переймаються: вступна кампанія лише почалася і триватиме до 25 серпня.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net