додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Остання крапля якісного життя

Остання крапля якісного життя

0

Остання крапля якісного життя. У Черкаському художньому музеї відкрили виставку, присвячену Міжнародному дню паліативної та хоспісної допомоги. Вперше ця тема висвітлена в плакатах. Паліативна допомога – це комплекс заходів і послуг, які спрямовані на покращення якості життя невиліковно хворої людини. Незвичайну тему втілювали у плакатах студенти черкаських ВИШів. На виставці побувала Вікторія Хамаза.

Остання крапля якісного життя. Це тема виставки, присвяченої Міжнародному дню паліативної та хоспісної допомоги. Цього року незвичайну тему втілювали у плакатах студенти навчальних закладів міста. За словами учасників,завдання було до снаги далеко не всім.

Євгенія Помагайбо, викладач Черкаського державного бізнес-коледжу: «Тема дуже важка. Студентам було важко уявити цю тему. Мені багато довелося працювати самій: вивчати літературу, сайти, фото. Прожити цією темою. Ця тема дуже актуальна. Вона не розкрита на сьогодні повністю. Людям, які помирають, не вистачає просто догляду, психічної допомоги. Мені було дуже важко. Дітки – молодці, що справді прониклися цією темою та змогли створити гарні ідеї».

Паліативна допомога – це комплекс заходів і послуг, які спрямовані на покращення якості життя невиліковно хворої людини. За словами працівників Художнього музею, до цієї теми вони повертаються вже другий рік поспіль. Цьогорічна виставка є унікальною. Підтвердженням цього стало не лише міське, але й усеукраїнське визнання.

Анжела Алєксанова, завідувачка відділу Художнього музею: «В Україні вперше проводиться виставка плакатів на тему паліативної та хоспісної допомоги. Цей проект Черкаський художній музей подавав на фонд «Відродження». І фонд визнав, що наш проект – кращий в Україні».

Головна мета виставки – розповісти про важливість паліативної допомоги. За словами представниці фонду «Відродження», її потребують 90% невиліковно хворих.

Надія Колесникова, координатор фонду «Відродження»: «Коли цього року запропонований проект, який має на меті побачити осмислення питання доступу до знеболення, паліативної допомоги студентами. Ми, безумовно, вирішили, що це буде цікаво побачити. Тому що в такий спосіб, із одного боку, студенти осмислюють, як вони це розуміють, бачать. З іншого боку, вони дозволяють показати це більш доступно, донести цю ідею до інших».

Виставкою працівники музею обмежуватися не збираються

Анжела Алєксанова, завідувачка відділу Художнього музею: «У рамках соціального проекту будуть проведені міські акції та семінари-дискусії для студентів ЧНУ кафедри філософії».

Триватиме незвичайна виставка в Черкаському художньому музеї протягом місяця.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version