ОСББ – комунальний рай

Повне утеплення будинку. Це вже не тільки мрія багатьох мешканців українських багатоповерхівок. У Черкасах вона вже стала реальністю. Половину грошей на втілення цієї мрії в життя зібрали мешканці будинку, іншу – виділили з міського бюджету. Щоправда, і будинок не простий, а ОСББ. У тому, що комфортне проживання багато в чому залежить від самих мешканців, переконалися і наші кореспонденти.

Черкаський будинок №19 по вулиці Сумгаїтській по-своєму унікальний. Він ніби розділений навпіл: про одну половину піклується ОСББ, про іншу – СУБ. Різницю видно неозброєним оком. Та частина, що ОСББ, – утеплена, а над під’їздом милує око прикрашена ялинка.
Володимир Барабаш, голова правління ОСББ «Сумгаїтська, 19»: «Два роки поспіль ми утеплюємо будинок. Ми з нашого накопичувального фонду використали близько 20 тисяч, щоб виготовити енергетичний паспорт будинку. Також виконуємо капітальний ремонт будинку».
Ще залишилося утеплити чверть площі будинку, розповідає голова ОСББ. Та вже й зараз завдяки впровадженню енергоощадливих технологій вдається економити до 50% тепла. Навіть у під’їзді більше +20 градусів, хоч надворі й мороз. Повної теплоізоляції вдалося б досягти, аби й мешканці двох інших під’їздів створили ОСББ і погодилися на утеплення. Проте сусіди поки що не поспішають. А дарма, кажуть мешканці, які вже відчули на собі переваги колективної відповідальності за власне житло.
Сергій Діденко, мешканець будинку по вул. Сумгаїтська, 19: «Переваги в єдиному: всі розуміють доцільність ухвалення певних рішень. Вони – на користь мешканців».

До створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків містян спонукають і владці. З черкаського бюджету ОСББ отримують половину коштів, необхідних на ремонт.
Юрій Івченко, начальник відділу сприяння ОСББ МВК: «За рахунок міської програми такі ОСББ, як «Оберіг», зробили капітальний ремонт даху за новими технологіями. ОСББ «Сумгаїтська, 19» утеплило будинок».
Нині в Черкасах 118 ОСББ. Минулоріч їх побільшало на 13. У 2011 році місто профінансувало ремонт 43 ОСББ на понад півтора мільйона.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net