додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Олівець та уява – за ліки. Онкохворі діти створили розмальовку (ВІДЕО)

Олівець та уява – за ліки. Онкохворі діти створили розмальовку (ВІДЕО)

0

Графічний порятунок. Олівець та уява – за ліки для онкохворих дітей. Підопічні обласного онкодиспансеру стали ілюстраторами. Їхні малюнки помістили у розмальовку. Спеціально до Всесвітнього дня хоспісної оперативної допомоги. Яна Федоровська продовжить.

Чорно-білі, казкові, графічні та по-наївному прекрасні. Ці малюнки створювали не професіонали художники, а онкохворі діти. Малювали своїх диво-звірів.

Анна Чуприна, керівник Art-студії "Глорія": "Кожне диво-звірятко дивилось очима, усмішкою свого автора. Діти з такою щирістю та радістю зрозуміли, що вони можуть відтворювати свої емоції. Тоді почали мені говорити, який, мабуть, прекрасний, добрий художник, хто створив Чебурашку"

Кілька тижнів фантазувати на папері підопічних обласного онкодиспансеру навчала керівник арт-студії "Глорія". За цей час, каже, постійно дивувалася дітям.

Психологи поточнюють: така ініціатива не лише розвиває творчість, а й відволікає від хвороби. Та, більше того, має довготривалий ефект. Бо з 20-ти малюнків, виконаних в спеціальній техніці, графіки сформували та видали розмальовку.

Надія Азаматова, психолог Черкаського обласного онкодиспансеру: "Робота на результат. От сьогодні проект закінчується, нам роздадуть розмальовки. Вони їх побачать, порадіють успіхам і сядуть розмальовувати. І знову психотерапевтичний ефект. І знову позитивні емоції"

Всі роботи, які не ввійшли в розмальовку, презентують на виставці. Її відкрилидо Всесвітнього Дня паліативної та хоспісної допомоги.За підтримки Міжнародного Благодійного фонду "Відродження", уточнюють в художньому музеї, третій рік поспіль активізують увагу світу до проблеми невиліковних хвороб.

Ольга Гладун, директор Черкаського художнього музею: "Діти створили казку, намалювали своїх звірів. Ці звірі живуть в країні "Надія". Діти не мають хворіти. Вони мають радіти світові"

Результат соціально-мистецької акції вже побачив світ. А головне, своїх маленьких художників.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version