Обережно: кліщі!

0

Обережно: кліщі! Черкащани потерпають від ненажерливих кровопивць. Семеро людей уже звернулися до лікарів. Насправді, говорять фахівці, таких випадків у рази більше. Полюють паразити на відпочивальників. Небезпечні комахи чатують на своїх жертв у лісі, біля річки та навіть на узбіччях доріг. Більше розповість Наталя Кириленко.

У травні містяни намагаються побільше часу провести на свіжому повітрі. Вони вибираються до парку, лісу чи річки. Але приємний відпочинок може перетворитися на жахіття.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Саме у травні кліщі активізуються. Вони виповзають і розміщуються поблизу тих місць, де ходять люди. Бо за 10 метрів за запахом відчувають, що до них наближається людина».
Кліща найчастіше можна «підхопити» на пасовищах, у лісах, парках і навіть на узбіччях доріг. Паразити нападають на свою жертву в будь-який час доби та в будь-яку погоду.
Радомир Попов, турист: «Человек, который любит туризм, рано или поздно столкнется с клещами. Бывало такое, что возвращался с поездок или походов, а их три штуки, как минимум, сидели на мне».
Лікарі радять із цим не жартувати. І відразу йти до них по допомогу.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «У цьому році вже зареєстрували сім випадків. До того ж до минулого тижня було лише два, а за минулий тиждень – уже п’ять».
Кліщі надзвичайно небезпечні для здоров’я людини. Вони є носіями інфекційних хвороб. Укусів кліщів можна уникнути, не знехтувавши простими правилами захисту.
Василь Загородній, головний санітарний лікар м. Черкаси: «Коли йдете на природу, вдягайтеся у світле, бо так легше побачити кліща. Кожні дві години оглядайте свій одяг. За даними науковців, якщо кліщ потрапив на шкіру та перебував менше двох годин, то вірогідність занесення збудника захворювання низька».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version