Online TV

Обережно: кліщі!

- Advertisment -

У 2004-му їх було лише два, минулого року – вже 31. Випадки зараження хворобою Лайма після укусів кліщів дедалі частішають. У новому сезоні небезпечну інфекцію підхопили вже п’ятеро жителів міста. Ще двадцятьом цей діагноз встановили як попередній. Черкаська область – територія зі сприятливими умовами для циркуляції збудника хвороби – спірохети роду борелія. Чим небезпечний поцілунок кліща та як уберегтися від нього, – знає Ірина Гришко.

Наступного дня після відпочинку на березі річки Світлана на спині у дочки помітила кліща. Паразита видалили самостійно, втім його поцілунок нагадав про себе за тиждень.
Світлана Біла, мати хворої дитини: «Через неділю з’явилося почервоніння, велике коло».
Поява на місці укусу рожевого кола з блідою серединою – еритеми – клінічний прояв небезпечного інфекційного захворювання – кліщового бореліозу, або хвороби Лайма.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «В чем вся сложность: часто люди не обращаются, и краснота исчезает, но через полгода начинаются проблемы с суставами, поражается нервная система».
Кліщі – носії збудника не лише бореліозу, а й вірусного кліщового енцефаліту. Втім, у нашому регіоні вони переносять лише хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт часто реєструють в Криму. Це – іксодові,

тобто здатні передавати інфекцію, кліщі. Щороку у лісопаркових зонах міста та області їх стає більше. Сьогодні кожен другий черкаський кліщ – небезпечний. Якщо на вашому тілі оселився кліщ, дізнатися, який саме – можна здавши аналіз крові або дослідивши живого кровопивцю у санстанції. Лікарі радять не зволікати і проводити профілактику.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «Чтобы избежать последствий, необходимо проводить профилактическое лечение, даже если клеща удалили или он ползал по коже. Борелии могут попасть в кровь через раны».
Перший пік активності кліщів спостерігається з квітня по червень, другий – з серпня до початку жовтня. Тож у період відпочинку без захисту не обійтися.
Ірина Гришко, кореспондент: «Аби приємний відпочинок не мав неприємних наслідків, варто дотримуватись простих правил безпеки: вибиратися на природу у головному уборі та закритому одязі світлого кольору, користуватися репелентами та проводити ретельний огляд тіла та речей після прогулянки у лісі чи парку».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах підприємство хоче отримати дозвіл на викиди: запитують думку громадськості

ПРАТ «Черкаське КХП» має намір отримати дозвіл на викиди для існуючого обєкта. Тому нині збираються пропозиції та зауваження від...

Військовий із Черкас отримав «Срібний хрест» від Сирського

Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський нагородив почесним нагрудним знаком «Срібний хрест» капітана Федорчука Андрія Вікторовича - військовослужбовця...

Цікаве:

Які спортивні добавки справді працюють: правда без маркетингу

Ринок спортивного харчування щороку зростає – разом із кількістю...

Літнє взуття для активних днів: як обрати ідеальні кеди на теплу пору

У літньому гардеробі важливу роль відіграє зручне, дихаюче та...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас