Обережно: кліщі!

- Advertisment -

У 2004-му їх було лише два, минулого року – вже 31. Випадки зараження хворобою Лайма після укусів кліщів дедалі частішають. У новому сезоні небезпечну інфекцію підхопили вже п’ятеро жителів міста. Ще двадцятьом цей діагноз встановили як попередній. Черкаська область – територія зі сприятливими умовами для циркуляції збудника хвороби – спірохети роду борелія. Чим небезпечний поцілунок кліща та як уберегтися від нього, – знає Ірина Гришко.

Наступного дня після відпочинку на березі річки Світлана на спині у дочки помітила кліща. Паразита видалили самостійно, втім його поцілунок нагадав про себе за тиждень.
Світлана Біла, мати хворої дитини: «Через неділю з’явилося почервоніння, велике коло».
Поява на місці укусу рожевого кола з блідою серединою – еритеми – клінічний прояв небезпечного інфекційного захворювання – кліщового бореліозу, або хвороби Лайма.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «В чем вся сложность: часто люди не обращаются, и краснота исчезает, но через полгода начинаются проблемы с суставами, поражается нервная система».
Кліщі – носії збудника не лише бореліозу, а й вірусного кліщового енцефаліту. Втім, у нашому регіоні вони переносять лише хворобу Лайма, кліщовий енцефаліт часто реєструють в Криму. Це – іксодові,

тобто здатні передавати інфекцію, кліщі. Щороку у лісопаркових зонах міста та області їх стає більше. Сьогодні кожен другий черкаський кліщ – небезпечний. Якщо на вашому тілі оселився кліщ, дізнатися, який саме – можна здавши аналіз крові або дослідивши живого кровопивцю у санстанції. Лікарі радять не зволікати і проводити профілактику.
Людмила Назарова, дитячий лікар-інфекціоніст: «Чтобы избежать последствий, необходимо проводить профилактическое лечение, даже если клеща удалили или он ползал по коже. Борелии могут попасть в кровь через раны».
Перший пік активності кліщів спостерігається з квітня по червень, другий – з серпня до початку жовтня. Тож у період відпочинку без захисту не обійтися.
Ірина Гришко, кореспондент: «Аби приємний відпочинок не мав неприємних наслідків, варто дотримуватись простих правил безпеки: вибиратися на природу у головному уборі та закритому одязі світлого кольору, користуватися репелентами та проводити ретельний огляд тіла та речей після прогулянки у лісі чи парку».

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

У Черкасах хочуть приєднати одну поліклініку до іншої

У Черкасах розглядають можливість приєднання реабілітаційно-оздоровчої поліклініки “Астра” до П’ятого Черкаського міського центру первинної медико-санітарної допомоги. Відповідний проєкт рішення...

У Черкаському та Золотоніському районах проводитимуть імунізацію диких тварин від сказу

З 13 по 19 травня на території Золотоніського району заплановано проведення кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас