Обережно: грип

Черкаси вже опинилися на порозі епідемії. Про це на селекторній нараді Прем’єр-міністрові у середу повідомив губернатор. Якщо за попередню добу приріст хворих становив тисячу осіб, то за останню добу – до лікарень звернулося вже понад дві з половиною тисячі черкащан. Госпіталізовано чотириста тридцять шість людей. За прогнозами головного санітарного лікаря країни, майже чверть населення перехворіє на грип та ГРВІ під час епідемії. Аби прогноз не збувся – за найближчі сім діб в Україні мають пошити дев’яносто п’ять мільйонів масок – по дві на кожного жителя. Більше про епідемситуацію розповість Вікторія Курченко.

Звітувати прем’єрці про ситуацію на Черкащині перші люди області прийшли у пов’язках. Хоча ще у понеділок заявляли, що одягати маски не потрібно. Мовляв, немає загрози. У Прем’єр-міністра маски – теж перше питання на порядку денному. За її словами, з держрезерву виділено близько дванадцяти мільйонів метрів марлі. Тепер за тиждень з неї мають пошити кожному українцю по дві пов’язки.
Юлія Тимошенко, Прем’єр-міністр України: «Ці марлеві пов’язки будуть видаватися людям безкоштовно, я підкреслюю».
Слабкою ланкою в боротьбі з недугою Тимошенко назвала аптеки. Вони продовжують спекулювати. Подекуди навіть реалізують ліки, не призначені для продажу.
Юлія Тимошенко, Прем’єр-міністр України: «Всі ліки, які надходять від центру безкоштовно, мусять безкоштовно надавати людям не через

аптеки, я підкреслюю. А через лікарні, поліклініки, через лікувальні заклади».
У самі лікувальні заклади на сьогодні вже звернулося близько п’ятисот тисяч українців. Утім, – переконує головний санітарний лікар, – минулими роками на сезонний грип та ГРВІ хворіло значно більше людей.
Олександр Біловол, головний санітарний лікар країни: «Кількість людей, що захворіли на грип, які були три-чотири роки тому, це: в 2006 – 72 660 особи, зараз – 115358 осіб, у 2007 – близько 472 тис., 2008 – 317132 людини».
Тим часом Черкащина ще не досягла епідемічного порогу. До епідемії наближається тільки обласний центр. Уже майже десять тисяч черкащан хворіють на ГРВІ та грип. В одного хворого лікарі навіть підозрюють каліфорнійський грип. Його, – за словами губернатора, – почали лікувати препаратом «Таміфлю».

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут