Новорічні вихідні завдали чималих клопотів рятувальникам

Новорічні вихідні завдали чималих клопотів рятувальникам. Лише за три дні 2010 року підрозділами аварійно-рятувальної служби Черкаської області здійснено 28 виїздів. У новорічні свята не знали спочину і медики. 1 січня до швидкої надійшло чотириста тридцять викликів. Попри це лікарі переконують: черкасці таки навчилися цивілізовано відпочивати. Приміром, в Україні під час святкування Нового року зареєстровано п‘ять надзвичайних подій, пов‘язаних з використанням піротехніки. Як результат – одна людина загинула та чотири зазнали травм різних ступенів тяжкості. Натомість у Черкасах не постраждала жодна людина від піротехніки, черкасці потерпали від інших халеп. Яких – дивіться у спеціальному репортажі Вікторії Курченко.

Тридцять перше грудня – кому свято, а кому робота. Викликів швидкої допомоги в новорічну ніч надійшло чимало. Попри те, що працювали аж двадцять бригад, в окремих випадках городянам доводилося чекати швидку із півгодини. Винні в тому – погані погодні умови.
Владислав Сверденко, головний лікар станції швидкої допомоги: «Викликів найбільше зафіксовано 1 січня – 430, за 31 грудня – 352 виклики».
Утім, лікарі до авралу вже звикли. В такому режимі працюють вже два місяця – відтоді, як почалася істерія з грипом. А у новорічні свята додалася ще одна причина.

Владислав Сверденко, головний лікар станції швидкої допомоги: «Все таки грип ще не закінчився і не працювали заклади поліклінічні».
Попри таку кількість виїздів у новорічні свята, лікарі радіють: черкасці нарешті навчилися користуватися піротехнікою.
Владислав Сверденко, головний лікар станції швидкої допомоги: «На відміну від минулих років, не зафіксовано жодного випадку на поранення кінцівок у зв’язку з використанням петард. А то на все це дуже гарно дивитися, а потім дуже довго лікарі зашивають ці пальці».
Навчилися черкасці і вживати спиртне з розумом. У минулому році у відділенні детоксикації було вдвічі більше горе-святкувальників, які не змогли вчасно зупинитися. За чотири дні 2010-го таких пацієнтів – лише двадцятеро.
Олександр Федорук, головний лікар 3-ї міської лікарні: «До того ж пацієнти, які поступали, це люди, які не розрахували свої сили. Вони не були в такому занедбаному стані, дуже тяжкому».
Лікарі радіють: нарешті у черкасців з’явилася культура святкування. Утім, як не алкоголь, то інша причина завдавала клопоту городянам.
Різке погіршення погодних умов – і у травмпункті аншлаг. Олександр Михайленко, завідувач міського травматичного пункту: «31 грудня до нас звернулося 57 хворих, 1 січня – 48, 2січня – 38, 3 січня – 48. Більша частина травмується на вулиці».
Комунальники ж запевняють: вони з усіх сил борються з наслідками негоди. Дороги посипають піщано-соляною сумішшю. Говорять, що тротуари теж не оминають. Причому працюють цілодобово. І новорічна ніч – не виняток.
Натомість бідкаються: роботу їм додала не лише погода, а й городяни, які новий рік зустрічали на центральній площі міста. Вони насмітили добряче. Але усе ж менше, ніж у минулі роки.
Олексій Леонов, начальник відділу транспорту та зв’язку МВК: «З центральної частини міста вивезено близько 14 кубічних метрів сміття. Якщо порівнювати з 2008 роком – приблизно вдвічі менше».
Та Олексій Леонов має свою версію так би мовити «охайності святкувальників». Мовляв, частину сміття замело снігом. Це попри те, що комунальники почали мести та загрібати вулиці ще вночі.
Олексій Леонов, начальник відділу транспорту та зв’язку МВК: «О 3 годині ночі почали прибирати щітками, навантажувачі вийшли в 4 години, а двірники – близько 6 години ранку».
Відтак відлига, – переконаний Олексій Леонов, – і покаже рівень культури черкасців. А екстрені служби міста, відпрацювавши новорічні свята, вже готуються до різдвяних. У ці дні, – говорять лікарі та еменесники, – викликів теж зазвичай не менше.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут