Нові пріоритети галузі освіти на Черкащині від губернатора

Майже 1,5 тисячі навчальних закладів та установ області розпочали навчальний рік у повній боєготовності. У цьому запевнив журналістів губернатор Черкащини. Утім, Сергій Тулуб уже бачить шляхи, як ще вдосконалити та осучаснити навчальний процес. Зокрема, голова обласної адміністрації планує стовідсотково під’єднати до мережі інтернет усі школи. А ще – закупити для сільських загальноосвітніх закладів достатню кількість шкільних автобусів. За останні три роки з місцевих бюджетів на це не виділено ні копійки.

Обласна влада вже має план дій, як осучаснити освіту. Серед його основних пунктів – підвищення якості освіти та раціональне використання коштів. Особливо у школах із невеликою кількістю учнів.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «У середньому на одну дитину припадає десь 6 тисяч гривень на рік, то в цих школах буває і по 18-25 тисяч на одну дитину щорічно».
Проблемних питань у черкаській освіті ще вистачає, вважає Сергій Тулуб. Зокрема, придбання шкільних автобусів. Нині в регіоні їх лише 77, не вистачає ще 94.
Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Я запитав, скільки автобусів за три роки купили, виявилося, жодного за рахунок місцевих бюджетів, а тільки за рахунок благодійних внесків».

Договір із виробниками автобусів уже готовий. Останні мають на чверть знизити ціни на шкільні автобуси, що суттєво зекономить кошти бюджету. Водночас це дозволить за рік повністю вирішити питання транспортних перевезень. Ще однією проблемою освітньої галузі, на думку Сергія Тулуба, є кадри. У деяких районах половина вчителів уже досягла пенсійного віку.

Сергій Тулуб, голова Черкаської ОДА: «Чому б нам не побудувати хатинку для молодих освітян і не надати їм право працювати у сільській школі?».
Планують очільники області також і повністю забезпечити школи доступом до глобальної мережі, зокрема бібліотеки. На сьогодні лише 10% сільських читалень під’єднані до інтернету.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут