Норми нового кримінально-процесуального кодексу

Черкаські судді, не виходячи із зали, вже допитують свідків у Росії. У шести місцевих загальних судах області встановили системи відео-конференції. Так на Черкащині впроваджують норми нового кримінально-процесуального кодексу. Його днями за круглим столом обговорювали експерти: судді, адвокати та прокурори. Продовження теми – в наступному сюжеті.

Експертів із судової справи вже вдруге за круглим столом зібрав новий кримінально-процесуальний кодекс, який набув чинності наприкінці минулого року. За тему обрали право на захист, відповідно до норм нового КПК. У цьому погляди фахівців із судочинства розходяться.

Василь Демчик, член Спілки адвокатів України: «Хочу вам сказати, що абсолютно нічого не змінилося. Чи був старий кодекс, чи новий прийшов – нічого не змінилося. Як при старому кодексі, так і при новому вся діяльність прокуратури направлена з обвинувачувальним висновком. Міліція впіймала, а прокуратура відразу її підтримує».

На думку правозахисників, новий Кримінально-процесуальний кодекс суттєво обмежив право особи і на вибір захисника. Вони побоюються, що це може призвести до подорожчання послуг адвокатів. Прокурори ж перераховують позитиви змін.

Сергій Іванов, начальник відділу Прокуратури Черкаської області: «З часу ухвалення й набуття чинності нового КПК відбувся крок уперед у розбудові кримінально-процесуального законодавства. Зокрема, впроваджено єдиний реєстр досудових розслідувань, завдяки чому відбувається облік статистичної звітності органів прокуратури й органів внутрішніх справ».

А от у судах радіють покращенню матеріально-технічної бази.

Тетяна Копитіна, зав. сектора територіального управління Державної судової адміністрації в Черкаській області: «Нині повністю укомплектовані відеоконференцзв’язком 6 загальних судів області. А у Придніпровському районному суді торік уже розглядалася справа із застосуванням такого зв’язку. Допитували свідків, які проживають у Росії. До речі, ми зараз у судах облаштуємо кімнати допитів свідків».

Але всі присутні одностайні в одному: нині ще зарано давати оцінки новому кодексу, бо і адвокати, і судді, і прокурори досі вивчають його норми.

Ігор Ваврів, заступник голови Апеляційного суду Черкаської області: «Розглядаючи будь-яку тему в межах цього КПК, ми так чи інакше будемо порівнювати його з нормами старого. Тому говорити зараз, поганий він чи хороший, ще рано й недоцільно, оскільки минуло дуже мало часу».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net