Ніхто не забутий, ніщо не забуте

Живий пам’ятник жертвам нацизму створили в урочищі Холодний Яр, на Чигиринщині. Біля братської могили на хуторі Буда місцеві жителі, школярі з навколишніх сіл та студенти Черкаського національного університету заклали сад пам’яті. З Чигиринщини повернулися наші кореспонденти.

У всеозброєнні з відрами та лопатами приїхали на хутір Буда школярі з навколишніх сіл та студенти Черкаського національного університету, аби увіковічнити в живому пам’ятнику душі загиблих людей. Страшна трагедія розгорнулася тут влітку 43-го.
Богдан Легоняк, завідувач філіалу Холодний Яр Національного історико-культурного заповідника «Чигирин»: «Фашисти зігнали весь люд із села на колгоспний двір, поділили. Більшу частину забрали до Німеччини, а всіх інших погнали сюди. Люди надіялися, що залишаться живими. Але тут вже вирили велику могилу і всіх їх розстріляли».
Вісімдесят двоє хуторських жителів, четверо військовополонених та троє невідомих навіки знайшли спочинок у Холодному Яру поблизу дуба Залізняка. Не пошкодували фашисти навіть матір з немовлям. Винищували людей цілими родинами. Саме на цьому місці поблизу братської могили через шістдесят шість років заклали символічний сад пам’яті.
Роман, житель х. Буда, учасник акції: «З цієї групи вижив Олекса Чиж. Заліз під купу хмизу. І за ним погнався один із поліцаїв. Він його знайшов, але не видав».

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут