Нікас Сафронов зібрав у Черкасах аншлаг

Нікас Сафронов зібрав у Краєзнавчому музеї Черкас аншлаг. Подивитися на відомого російського художника приїхали не лише жителі нашої області, а навіть Західної України. Один із найвідоміших портретистів Росії на зустрічі з шанувальниками сипав компліменти черкаським жінкам і тутешній гостинності. Зачепила Нікаса лише критика, що линула на адресу його творчості від заступника міського голови. Художник вважає, що вона «не від великого розуму».

Короваєм, теплими словами й великою кількістю люду зустріли Черкаси Нікаса Сафронова. Хоча художник міг до нашого міста й не втрапити. Він нещодавно травмував руку, розписуючи храм, і мав їхати на лікування до Німеччини. Втім зізнається: вже давно обіцяв своєму другові, губернатору Сергію Тулубу, завітати до Черкас й організувати тут виставку.

Нікас Сафронов, художник: «Я нарочито делаю выставку в Черкассах, а не в Киеве, куда меня приглашают большие люди. Я сказал: пока я не обкатаю по небольшим городам, где я буду знать, что думает именно истинный народ. Потому что искусство принадлежит народу».

Утім думка одного із представників цього народу, заступника міського голови Павла Карася, засмутила митця. Чиновник на відкритті виставки в одному інтерв’ю назвав творчість художника «продовженням російської попси».

Нікас Сафронов, художник: «Мне это и понятно с одной стороны – ищут трибуну, знаковые какие-то события и пытаются себе проявить. Я думаю, это не от большого ума, а скорее от большой глупости. У нас тоже был такой депутат, которые носил лифчики, тоже на меня нападал, чтобы проявить себя».

Натомість більшість глядачів, які прийшли на зустріч із митцем, дарували Нікасу компліменти та власні книжки. А колега по цеху вручив московському гостю портрет Миколи Гоголя, який Сафронов пообіцяв подарувати гоголівському музею.

Тетяна, відвідувачка: «Молодец, демократичный, незаносчивый. В сентябре пообещал приехать. С народом общается. Все хорошо».

Дарина, відвідувачка: «Цікава, неординарна особистість, але, як на мене, тут забагато різноманітних явищ, які пов’язані з комерціалізацією мистецтва».

Іван Фізер, скульптор: «Людина інтелігентна, освічена, артист свого роду. Вміє тримати зал, тримати публіку. Це важливо для митця. Хоча ці короткочасні успіхи– це ніщо, порівняно з тим, який вирок зробить час».

Нікас запевнив, що повернеться до нашого міста восени. Каже: вже встиг облюбувати місце біля Дніпра й навіть хоче придбати дачу неподалік Черкас. А до завершення експозиції, тобто до кінця серпня, художник пообіцяв привезти до Черкас іще кількадесят нещодавно написаних полотен.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net