додому Новини на ВІККА ВіККА-новини «Ніч у музеї по-черкаськи-2»

«Ніч у музеї по-черкаськи-2»

0

«Ніч у музеї по черкаськи–2». Вже вдруге в Черкасах провели незвичний мистецький захід. Цього разу його присвятили українському Дню козацтва. У Художньому музеї в п’ятницю із п’ятої по десяту вечора проводили майстер-класи, виставки, демонстрували фористичні композиції, боді-арт, показове шоу козацього бойового мистецтва, живі картини від «Джайри», фаєр- і лазерне шоу. На мистецько-козацькому святі побували й наші кореспонденти. Подробиці – в сюжеті далі.

У п’ятницю ввечері в Художньому музеї Черкас панував справжній дух українськості та козацтва. Атмосфера була урочистою та, водночас, теплою. Влаштувавши таку собі «Ніч у музеї», тут поєднали День художника та свято Покрови.

Ольга Гладун, директор Черкаського художнього музею: «Усі заходи, які тут відбуваються (це майстер-класи, літературні читання, я не буду всі перераховувати) поєднані наскрізною лінією. Черкащина – славний край козачий».

Директорка каже: людям інколи просто немає куди податися увечері. А тут і до історії доторкнутися дадуть, і подарують незабутні враження від витворів мистецтва.

Валерій Собко, представник гетьмана «Козацтва Запорізького» в Черкаській області: «Це духовність. Це наша історія. І ми ніколи не будемо цього забувати. Будь-який захід до себе привертає увагу людей. Ви бачите, як тут сьогодні багацько молоді. Це дуже гарно».

У музеї панував український дрес-код. Також у всіх бажаючих була можливість отримати автентичний розпис на власному тілі.

Маріана Степаненко, відвідувачка: «Нет, не страшно. Это все-таки хна. К тому же, это очень интересно и красиво смотрится. Все привыкли, что всегда на руке, на ноге делают. А тут еще и на животике».

Тетяна Черевань, художниця: «Была очень интересная символика. Для меня эта совершенно неизвестно, что это означает. Больше, конечно, выбирали солнце, Ярило и дерево життя».

До уваги відвідувачів музею були майстер-класи чи не всіх видів мистецтва: створення народної іграшки з кукурудзяного листя, лялька-мотанка, соломоплетіння, народна керамічна іграшка.

Анжела Драч, майстриня: «Оце отакого півника ми робимо. Робимо найпростішим способом. З однієї кулі зробили мисочку, таку ж зробили другу. Їх же до купки зліпили – і це вже буде тулуб пташечки».

Не пас задніх на святі і відомий митець Микола Теліженко.

Світлана Литвак, кореспондент: «Ось таке дерево витинає Микола Теліженко. Воно символізує життя, волелюбний козацький дух і віру. До творення можуть долучитися всі охочі. Руку до мистецької роботи доклав і телеканал «ВІККА».

Микола Теліженко, заслужений художник України: «Це буде колективний твір. Це дерево життя, яке оберігають козаки. Це я подарую Художньому музею».

Спокушали відвідувачів музею на святі й усілякими смаколиками. Наїдки продавали задешево. А горілкою частували взагалі задарма.

Наталя, продавчиня: «Все дешево. Бутерброды по 3 гривны. Самые дешевые, мне кажется».

Присутні від побаченого були в захваті. Зі свята кожен поніс додому цікаву дрібничку на згадку.

Уляна, відвідувачка: «Така, знаєте, енергетика. Дуже багато проходить майстер-класів. Ми зробили отакі з моєю подругою глиняні курочки, я ще зробила типу такої ляльки-мотанки. Дуже класно. Ще мені сподобалося, що нам зробили розпис хною».

Під кінець свята на відвідувачів чекала дискотека прямісінько в музеї та фаєр-шоу на нічному Хрещатику.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version