Незабаром оформити ДТП можна буде без участі інспекторів ДАІ

Незабаром оформити ДТП можна буде без участі інспекторів ДАІ. Проте лише тих дорожньо-транспортних пригод, в яких немає постраждалих. За цих умов буде складатися так званий «європротокол» – документ спеціальної форми, що дозволить водіям самостійно фіксувати ДТП. В європейських країнах вже давно незначні дорожньо-транспортні пригоди, в яких не постраждали люди, оформлюються без участі правоохоронних органів. Крім того, спрощена система оформлення ДТП дозволяє не лише розвантажити роботу даішників, але й уникнути водіям адмінвідповідальності. Подробиці – в сюжеті Юлії Доброскок.

Верховна Рада України невдовзі має розглянути законопроект, за яким фіксувати скоєне ДТП зможуть самі ж водії, без участі даішників.
Ярослав Вороний, старший інспектор з організації та профілактичної роботи ДАІ в Черкаській області: «Співробітники ДАІ будуть виїжджати тільки на ті ДТП, в яких є постраждалі».
Замість інспекторів, на місце пригод будуть виїжджати аварійні комісари страхових компаній, які і складатимуть так званий «європротокол». Система спрощеної фіксації обставин ДТП з використанням цього документа дозволить даішникам виконувати свої прямі обов’язки – слідкувати за порядком на дорозі. До того ж, працівники ДАІ зможуть швидше реагувати на більш серйозні аварії, а не витрачати час на оформлення нетяжких ДТП.

Ярослав Вороний, старший інспектор з організації та профілактичної роботи ДАІ в Черкаській області: «Нині дуже багато сил співробітників ДАІ задіяні, щоб оформлювати ДТП. Європротоколи дадуть можливість зменшити кількість співробітників, які будуть долучатися до цього».
За словами Ярослава Вороного, відсоток ДТП, в яких страждають люди, незначний.
Ярослав Вороний, старший інспектор з організації та профілактичної роботи ДАІ в Черкаській області: «За 2009 рік в нас тільки 16% ДТП, які були з постраждалими, а все інше там були з подряпинами».
Тому правоохоронці таке нововведення підтримують.
Ярослав Вороний, старший інспектор з організації та профілактичної роботи ДАІ в Черкаській області: «ДАІ двома руками «ЗА», щоб запровадили ці «європротоколи».
Водії також не проти таких експериментів. На їх думку, переваг багато.
Василь, водій: «Я только за такие вещи. Если нет травм, то можно решить проблему и при помощи страховиков».
Крім того, передбачається, що оформлення незначних ДТП без участі ДАІ дозволить їх учасникам уникнути адміністративної відповідальності, яка зараз настає за будь-яких умов.
Іван, водій: «Когда случается ДТП, подъезжает ГАИ и либо составляет протокол, либо забирает машину на штрафмайдан, либо забирает права за создание аварийной ситуации. Т. е. я считаю, что это лучше».
Аби скласти «європротокол», власники автівок мають бути обов’язково застрахованими. Бланки новоствореного документа заповнюватимуть відповідно до вимог. Адже допущені водіями помилки при складанні цього документа можуть стати причиною несплати страховиками виплат. «Європротокол» планують ввести в дію вже у першому півріччі цього року.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net