Недобросовісні виробники одягу та взуття гублять здоров’я школярів

Вивих кінцівок, алергія, дерматит і ревматизм – такий букет проблем дарують школярам недобросовісні виробники одягу та взуття. Задеклароване на етикетці, кажуть фахівці, часто не відповідає реальним показникам. Та добре, коли етикетка є. Бо чимало підприємців нехтують навіть маркуванням. Продукцію на черкаському шкільному ярмарку оглянула Олена Берестенко.

 

Місце зустрічі – шкільний ярмарок. За компаньйона – фахівець із «Черкасистандартметрології». Під пильним оком інспектора – продукція шкільного асортименту.

Михайло Чорнопищук, заступник директора ДП «Черкасистандартметрологія»: «Це висновок санстанції. Добре. А от на маркування гляньмо, що є, а чого немає».

Вердикт втішний: купувати у цієї продавчині безпечно. Та не всі реалізатори дотримуються правил. Попри те, що дитяче взуття в Україні підлягає обов’язковій сертифікації.

Михайло Чорнопищук, заступник директора ДП «Черкасистандартметрологія»: «А на взуття сертифікат у вас є? Як це – не дали?!».

Споживчий ринок Черкащини заполонила продукція з виробничими дефектами, бідкаються експерти. Із 17 перевірених дитячих товарів 13 не відповідають вимогам.

Михайло Чорнопищук, заступник директора ДП «Черкасистандартметрологія»: «Найбільше виробники грішать тим, що задеклароване на етикетці не відповідає факту. Якщо, скажімо, середина має бути натуральна, то вона там синтетична».

У продаж надходять браковані рюкзаки, одяг-провокатор алергії. Та взуття такої якості, що краще ходити босоніж.

Наталія Завалько, начальник випробувальної лабораторії продукції легкої промисловості ДП «Черкасистандартметрологія»: «Це впливає на поставу дитини. Можна й ревматизм заробити. Часто дитині незручно у взутті. А як десь відірветься каблук – можна зламати ногу».

Рятувати черкаських школярів від підробок мали б на цьому підприємстві. Тут працює лабораторія, похвалитися якою можуть лише п’ять міст України.

Олена Юрченко, провідний інженер лабораторії ДП «Черкасистандартметрологія»: «Ми визначаємо міцність кріплення підошви до взуття. От уже починає відслоюватись верх від підошви».

Та перевіряти продукцію тутешнім працівникам зась. Бо в підприємства забрали функцію державного нагляду. І тепер із недобросовісними виробниками товарів черкасці опинилися сам на сам. Фахівці радять звертатися до інспекцію захисту прав споживачів і якомога ретельніше перевіряти товар на місці.

Наталія Завалько, начальник випробувальної лабораторії продукції легкої промисловості ДП «Черкасистандартметрологія»: «Взуття не повинно мати запаху старої гуми чи клею. Бо це означає, що там є шкідливі речовини».

Свою донечку черкащанка Марина убезпечила, замовивши пошиття форми у швачки. А тканини до костюма обирала самотужки.

Марина Волошенко, мати першокласниці: «Не зовсім добротні тканини. Незручні та «холодні». Ми порахували, що своїми силами з допомогою швачки зробимо дешевший і кращий варіант».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net