додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Небайдужі українці закликають решту допомогти птахам із зимівлею

Небайдужі українці закликають решту допомогти птахам із зимівлею

0

Небайдужі українці закликають решту допомогти птахам із зимівлею. Бо для більшості щебетунів і цокотунів вона як вирок. Причому не такий страшний пернатим холод, як голод. Через вимушену дієту з десятка синиць до весни доживуть лише дві. Та ж біда нині навіть із витривалими горобцями. А тому для шкідників, якими ті харчуються, буде роздолля, попереджають орнітологи. Як це відвернути – Вікторія Курченко розкаже в сюжеті з нашого циклу «Тварини в місті».

За тепла вони цокотять і щебечуть на все місто. Зараз тиша, бо пернатим не до того. Усі – в пошуку їжі. Та що зимніше, то важче її вполювати. Горобина й та вже стоїть пусткою. Через вимушену дієту до весни з десятка синиць доживуть лише дві. Та ж нині біда навіть із витривалими горобцями.

Максим Гаврилюк, доцент кафедри екології та агробіології ЧНУ ім. Б. Хмельницького: «З одного боку, це цілком природний процес. Інакше б синиці і решта птахів заполонили б нашу планету. Але через те, що суворі зими, брак кормів, гинуть набагато більше птахів, аніж мають».

Голодні пернаті шукають помочі в людей. От до вікна львів’янки Альони зачастила синичка. Дівчина поділилася новиною з друзями в соціальних мережах. Так, сама того не очікуючи, започаткувала акцію «Нагодуй синичку».

Альона Дрючило, організатор всеукраїнської акції «Нагодуй синичку»: «Всеукраїнською акція спочатку не була. Вона була створена для однодумців, аби знайти таких людей, які також роблять годівнички, та просто поділилися один із одним досвідом».

Тепер у групах у «Фейсбуці» та «Вконтакті» небайдужі українці щодня роблять фотозвіт. Рух птахолюбів почався на заході країни. Та вже дійшов навіть до центру. Ось у цьому черкаському офісі годівнички роблять у вісім рук.

Ольга Яловенко, директор підприємства: «Мене підштовхнуло до такого рішення сповіщення на «Фейсбуці». Маю ще дітлахів удома, тому вирішила, що буде цікаво всім офісом поринути назад у дитинство та згадати, як ми колись підгодовували пташок і тих, кому наша допомога потрібна взимку».

Пташині їдальні тут майструють із рекламних боксів і навіть настінних календарів. Щонайбільше півгодини – і годівничка готова.

Михайло Шереметьєв, менеджер із розвитку: «Тут головне – бажання, а вже те, з чого зробити, – то вже питання легке. Тому що якщо ми подивимося на всі свої речі, які є вдома, то потенційно з чого завгодно можна зробити годівничку для пташок».

Банкет для пернатих креативники влаштовують просто під своїм офісом. Меню для щебетунів і цокотунів підготували найщедріше.

Наталія Бойко, менеджер із персоналу: «Сало люблять синиці, а для горобців – пшоно та пшениця».

Залюбки поласують птахи соняшниковим і гарбузовим насінням. А ще – хлібом, тільки не чорним.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version