Новини на ВІККАВіККА-новиниНе нашкодь: технічна сіль вбиває кригу, сніг і ......

Не нашкодь: технічна сіль вбиває кригу, сніг і … зелені насадження

-

- Advertisment -

Навесні бульвар Шевченка може залишитися, як мінімум, без газону, як максимум – без дерев. Використання технічної солі для боротьби із ожеледицею, за прогнозами головного еколога міста Володимира Гусаченка, призведе до часткової загибелі зелених насаджень у місті. Згубний вплив солі натрію засоленням ґрунтів не обмежується, технічна сіль також руйнує асфальтне покриття, призводить до корозії металевих поверхонь, псує шкіряне взуття черкасців. Яку альтернативу піщано-соляній суміші пропонують черкаські екологи – знає Марина Лук’яненко.

Через сприятливі для утворення ожеледиці метеоумови, що тримаються на Черкащині вже другий місяць поспіль, цієї зими сіль натрію користується неабиякою популярністю. Принцип «що більше піщано-соляної суміші, то краще» подекуди у боротьбі із ожеледицею спрацьовує. І все б нічого, якби не інший, менш позитивний, бік медалі.

Володимир Гусаченко, начальник управління екології МВК: «Для деревця, якому років 10, якщо під нього висипати ложку солі, то воно загине. Ситуацію може виправити нейтралізація – це заміна верхнього шару ґрунту, десь 15 сантиметрів».

Подібний спосіб нейтралізації згубного впливу солі використовували у місті 4 роки тому. Однак цьогоріч, – переконує Володимир Гусаченко, – ґрунти занадто просочені водою, тож 15 сантиметрами не обійтися.

Як альтернативу міське управління екології пропонує використовувати для боротьби з ожеледдю сіль магнію, що має низку суттєвих переваг.

Вона діє при 35 градусах морозу. Не руйнує асфальтно-бетонне покриття та металеві поверхні. Не псує взуття, не шкодить зеленим насадженням та є економічно вигіднішою.

Володимир Гусаченко, начальник управління екології МВК: «Солі магнію на 1 кв. м потрібно 10 – 40 грамів, на 100 кв. м – від 1 до 4 кілограмів, що забезпечує боротьбу з ожеледицею».

Попри такі суттєві переваги солі магнію, для її використання у Черкасах на разі існують перешкоди.

Володимир Гусаченко, начальник управління екології МВК: «Немає фінансової можливості, вона набагато дорожча, але загальний ефект набагато економічно вигідніший. До того ж потрібна спеціальна техніка для розсипки з дозаторами».

Окрім того, використання дороговартісної солі магнію, – додає Володимир Володимирович, – можливе лише за чітко відлагодженої взаємодії з метеослужбами. Чого нині у місті немає.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащан попереджають про можливість підтоплення

Черкаські синоптики попереджають жителів Черкаської області про можливість підтоплення з 18 до 23 квітня. Про це повідомили у пресслужбі...

Неподалік Умані вантажівка зіштовхнулася з легковиком

Неподалік Умані сталася дорожньо-транспортна пригода. Вантажний автомобіль зіштовхнувся з легковиком Renault Duster. Про це повідомляє Уманське районне управління поліції. За...

Цікаве:

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x