додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Наука для п’ятирічних

Наука для п’ятирічних

0

10 тисяч п’ятирічних черкащан у вересні почнуть здобувати дошкільну освіту. Вона, згідно з законом, обов’язкова. Нагадаємо, в липні цього року уряд вніс зміни до Закону «Про загальну середню та дошкільну освіту». Відтак українські школи знову стали 11-річними, а для п’ятирічок запровадили дошкільну освіту. Здобуття останньої відбуватиметься переважно в дитсадках. Сьогодні їх в області 688. Там для малечі організували так звані «нульові» класи. Дошкільна освіта діє у багатьох державах світу і є обов’язковою для країн Європейського Союзу. Чи готові прийняти маленьких учнів дошкільні заклади міста й області – знають наші кореспонденти.

У вересні більше 2,5 тисячі п’ятирічних черкасців почнуть гризти граніт науки. Для них у дитсадках організували «нульові» класи. Утім, аби створити малечі належні умови для навчання, освітянам довелось добре попрацювати.
Надія Євчак, департамент освіти та гуманітарної політики МВК: «Усі дошкільні заклади сьогодні укомплектовані педагогічними кадрами. Потреб і вакансій немає. Всі вони підготовлені, всі проходили курсову підготовку, тобто проблем поки що немає».
Щоб прийняти маленьких школярів, приміщення деяких дитсадків ремонтували та спеціально облаштовували.
Олена Бараненко, завідувачка дитячого садочка № 35: «На сьогодні проводиться ремонт дошкільних закладів. Ремонтуємо спортивні зали, коридори, харчоблок».

Аби забезпечити дітям навчання, деякі приміщення доводилось навіть вилучити з оренди.
Надія Євчак, департамент освіти та гуманітарної політики МВК: «За необхідності оренда буде виведена з дошкільних закладів, і там будуть відновлені групи».
Складніше організувати дошкільне навчання було на селі, кажуть в обласному управлінні освіти. Там дітей небагато, а більшість садочків, які раніше були на утриманні колгоспів, закрито. Утім, дошкільну освіту здобудуть усі, переконують в управлінні. Адже отримати дошкільну науку можна в різний спосіб. Так, наприклад, у віддалених районах вчитель сам ходитиме до дітей – там діятиме такий собі соціальний педагогічний патронаж. Крім того, будуть організовані групи короткотривалого перебування, а також групи при загальноосвітніх навчальних закладах. В області створено 246 навчально-виховних комплексів. Індивідуально навчатимуть нещеплених малюків.
Надія Євчак, департамент освіти та гуманітарної політики МВК: «Для них будуть організовані групи короткотривалого перебування дітей, тобто консультативні пункти. Тоді діти відвідуватимуть дошкільні заклади 1-2 рази на тиждень».
Запровадження обов’язкової дошкільної освіти не означає, що діти сидітимуть за партами, як першокласники. Вони вчитимуться за спеціальною програмою.
Надія Євчак, департамент освіти та гуманітарної політики МВК: «З минулого року введена програма «Я у світі», яку перед цим апробовували. Всі дошкільнята будуть навчатись за цією програмою».
Спеціально розроблена базова програма навчатиме дітей винятково в ігровій формі.
Марина Цикунова, дитячий психолог: «В этой программе нет обязательных условий жесткого обучения. Делается упор на обучение в игровой форме. Например, если это буква, то мы ее не пишем, а лишь знакомимся с образом букв».
Черкаські педагоги запевняють: першого вересня зустрінуть п’ятирічок у всеозброєнні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version