НАТО: крок вперед, два кроки назад

Руйнувати міфи про НАТО та готувати громадян до інтеграції України в європейську спільноту відтепер активно будуть і на Черкащині. При обласному інституті післядипломної освіти відкрили Центр євроатлантичної інтеграції. Головна мета – неупереджено інформувати населення про діяльність та основні засади Північно-Атлантичного альянсу і Європейського Союзу.

Ідея створення таких центрів виникла в Інституті трансформації суспільства ще наприкінці 2007-го. Нині черкаський став вже чотирнадцятим в Україні. Наразі область розглядають як пілотний проект для створення філіалів центру євроатлантичної інтеграції в усіх районах. На відкритті організатори переконували освітян, школярів та владців у пріоритетах колективної безпеки.
Олег Соскін, керівник проекту зі створення регіональних ЦЄАІ в Україні, директор інституту трансформації суспільства: «Нам треба це зробити, щоб зберегти свою територіальну цілісність, щоб швидше впроваджувати економічні реформи, щоб будувати модель народного капіталізму середнього класу і дрібної національної буржуазії, щоб жити за стандартами європейськими системи – ось для цього нам потрібно вступити в Північно-Атлантичний альянс».
Утім стати двадцять дев’ятим членом НАТО Україна ще не готова. Заважають відсутність політичної волі та дезінформованість суспільства.
Олег Соскін, керівник проекту зі створення регіональних ЦЄАІ в Україні, директор інституту трансформації суспільства: «Країна, розколота на сегменти, не може стати членом НАТО. Потрібні усвідомлювати єдину мету. Поки цього не буде, нас не приймуть в НАТО».

Ситуація зміниться після президентських виборів, переконаний Олег Соскін. Тож питання євроатлантичної інтеграції України має вирішитись в наступному році.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net