додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Наші в Антарктиді. Цілий рік троє черкасців проведуть у крижаному полоні

Наші в Антарктиді. Цілий рік троє черкасців проведуть у крижаному полоні

0

Серед криги, снігу та завірюх троє черкасців проведуть цілий рік. Вони є членами 17-ої антарктичної експедиції. Цьогоріч на південному полюсі працюватиме група з 11 українців. На станції «Академік Вернадський» вони проводитимуть низку досліджень із озонометрії, метеорології, біології тощо. Вже за кілька днів на черкаських екстрималів чекає тривала мандрівка. Адже до місця роботи їм доведеться подолати більше 16 тисяч кілометрів. Напередодні від’їзду з ними спілкувалися наші кореспонденти.

Уже за кілька днів ці троє відчайдухів змінять перші черкаські весняні промені на полярну ніч та люті морози. Вони є членами 17-ої антарктичної експедиції. Микола Старинець – полярник із багаторічним досвідом. На українській антарктичній станції «Академік Вернадський» він уже почувається, як удома. Туди їде вже усьоме. Говорить: суворі умови південного полюсу є серйозним випробуванням на міцність.
Микола Старинець, член антарктичної експедиції: «По приїзду ми потрапляємо в полярну ніч. Із нашої зими ми знову потрапляємо в зиму на цілий рік. 16,5 тис. кілометрів треба нам подолати. А там завірюха 3 місяці триває. Хлопці деякі не витримують».
Найнижча температура в Антарктиді може сягати -82,5 градуси. Навіть коли термометр показує -15, через сильний вітер людина відчуває всі -70. А от улітку, говорять полярники, на південному полюсі можна засмагнути краще, ніж на Кримських курортах. Сонце тут більш агресивне, хоч надворі температура рідко піднімається вище -12. Від суворих умов рятує тільки спецодяг і окуляри.
Цьогоріч на зимівлю в Антарктиду вирушать 11 українців. Вони пройшли серйозний відбір. Один із основних критеріїв – психологічна сумісність.

Микола Старинець, член антарктичної експедиції: «Замкнутий простір, тому людей добирають, щоб були психологічно сумісні. Бо вже за кілька місяців усе починає дратувати».
За психологічною атмосферою на станції слідкувати повинен місцевий лікар. Ним стане також черкасець – Олексій Михальченко. Підкорювати вічну мерзлоту цьогоріч він буде вперше.
Олексій Михальченко, лікар антарктичної станції: «Не страшно, тільки переживання є. Мої обов’язки – слідкувати за здоров’ям експедиції, якщо щось трапиться – лікувати».
Компанію нашим землякам складе і Володимир Храпач. В Антарктиді, говорить, уже бував, але недовго. Весь наступний рік матиме важливу місію. Черкаський системний механік відповідатиме за життєдіяльність цілої станції.
Володимир Храпач, системний механік антарктичної станції: «Мої функції – забезпечення станції життєдіяльністю – водо-, електро- та теплопостачання. Це все функції системного механіка».
Уже за кілька днів на черкаських членів антарктичної експедиції чекає довга дорога. За хорошої погоди до південного полюсу вони дістануться за тиждень. Із собою везуть річний запас провізії та медикаментів. За контрактом полярники повернутися повинні лише за рік – у березні 2013-ого.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version