Народною творчістю по скульптурах

У Черкасах триває підготовка до фестивалю «Живий камінь». Вісім скульпторів вже взялися до роботи. Наразі вони працюють над своїми майбутніми творіннями на території «Черкаського ДОКу». І вже у суботу переїдуть на центральну алею парку 50-річчя. Тим часом скульптури двох попередніх фестивалів «Живий камінь» корегує природа та митці з народу. Причому останні, говорить кореспондентка ВІККА-НОВИН Вікторія Курченко, безжальніші за будь-яку стихію.

Літо 2009-го. Ось такий вигляд мають новонароджені скульптури. Майстри працюють до самого закриття «Живого каменю», аби їхні творіння були довершеними.
Минув рік. Скульптури помітно змінилися. Камінь десь почорнів, позеленів або ж пожовк. Подекуди з’явилися плями.
Анатолій Алексєєв, скульптор: «Це природно, тому що властивості самого матеріалу пісковику, є такими. З часом камінь набуватиме зовсім іншого кольору».
Піщаник, говорить учасник торішнього фестивалю, – матеріал примхливий. Тріщина в скульптурі «Кохання» Юрія Олійника, цьому доказ. Утім, не лише природа попрацювала з кам’яними творіннями.
Анатолій Алексєєв, скульптор: «По цій скульптурі можна здогадуватися, що тут багато люблять фотографуватися, для зручності кладуть сюди руки. Пил осідає, а тут рукою, вологою і воно так відрізняється».

Та це «несмертельно», жартує скульптор. Гірше, коли черкасці набиваються у співавтори. У його власній скульптурі комусь забракло барв. Кам’яні мальви попсували фарбою. Скульптор рятує свою «Мелодію» наждачним папером.
Вікторія Курченко, кореспондент: «А ось цьому творінню черкаського скульптора Віктора Крючкова взагалі не пощастило. Мало того, що голуб он там вже склеєний, так і нижню частину тіла кам’яної жінки спереду і ззаду народні умільці розмалювали».
Дісталося від нерадивих черкасців й іншим скульптурам. Їх всипали написами.
Керівник «Дирекції парків» розповідає: від народних умільців потерпають і позаторішні скульптури – герої «Енеїди».
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «У нас є одна скульптура, де постійно ламається меч, рукоятку цього меча ми постійно своїми силами цементуємо».
Вандалами, запевняє Олександр Радуцький, віднині оголошено «бій».
Олександр Радуцький, директор КП «Дирекція парків»: «Дирекція парків» насамперед зробила освітлення алеї, виставимо окремо охорону. Ми зараз запросили скульпторів, щоб кожен по можливості зробив реставрацію своєї скульптури».

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут