Народні слуги б’ють рекорди з прогулювання сесій міської ради

Народні слуги б’ють рекорди з прогулювання сесій міської ради. У Комітеті виборців кажуть: таку тенденцію спостерігають в останні роки по всій Україні. Черкаси за цим показником не пасуть задніх. Чому народні обранці вперто не хочуть виконувати свої прямі обов’язки, дізнавалася Олена Берестенко. Далі – спеціальний репортаж.

 

Це – очільник антирейтингу. 43 прогули – такий внесок ударівця Костянтина Єзерського в роботу міської ради. На пленарні засідання депутат не з’являється, бо живе у столиці. У Черкаси, мовляв, не наїздишся.

Костянтин Єзерський, депутат Черкаської міської ради: «Это – не проблема. Я стараюсь присутствовать на сессии. Но сессия – это не главное».

Не відстає від колеги по скликанню і регіонал Анатолій Бурківський. Він на другій сходинці нашого антирейтингу. І має 42 прогули. Лише на один пропуск менше в батьківщинівця Миколи Добровольського. І замикає п’ятірку гуляк – фронтзмінівець Андрій Ковальчук. Його рекорд – 37 прогулів. Офіційна причина – хронічні відрядження.

Андрій Ковальчук, депутат Черкаської міської ради: «Так збігається, що ми виїздимо у вівторок. Повертаємось в п’ятницю. Виходить, що в сесійні дні я перебуваю у відрядженні».

Управи на депутатів-прогульників, зізнається секретар міської ради, він не має.

Віктор Горкун, секретар Черкаської міської ради: «У нас немає важелів впливу. Бо немає в депутатів ні зарплати, ні табелів… нічого».

Як вплинути на тих, хто ігнорує сесійні засідання, знають черкасці. Рецепт простий – ставитися до слуг народу, як до простих смертних. Жодних преференцій, жодного співчуття.

Житель м. Черкаси: «Карати. Звільняти. Переобирати».

Житель м. Черкаси: «Що з ними зробиш? Це вони тільки з нами можуть що завгодно зробити. А з ними нічого не вдієш».

Житель м. Черкаси: «Так судити, як нас судять. Так бити, як нас б’ють. Так знущатися, як вони з нас знущаються».

Бути і спостерігачами, і суддями водночас пропонують у Комітеті виборців України. Там уже створили ресурс, на який викладають інформацію про життя та роботу народних обранців. Виборці – єдині, кого бояться депутати. Бо вони і є їхньою перепусткою до депутатських крісел, кажуть експерти.

Юрій Сас, заступник голови Черкаської обласної організації КВУ: «Щодо такої неетичної поведінки як ігнорування роботи представницького органу, то відповідальність не настає. Зарплати депутатам не платять».

Максимум, як можуть покарати прогульника колеги, – позбавити права публічного виступу на сесії. Та кого позбавляти, якщо депутати один поперед одного б’ють рекорди з кількості прогулів.

Юрій Сас, заступник голови Черкаської обласної організації КВУ: «Депутати зараз розслабилися реально. У Черкаській міській раді немає того політичного напруження, яке бувало в минулі роки. Там є конструктив. Але є депутати, що відсиджуються, як в окопі. Не беруть участі в засіданнях, неактивні».

У Комітеті виборців України пропонують депутатам частіше звітувати перед електоратом. Можливо, таке нововведення хоча б частково дисциплінує гуляк, припускають фахівці.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net