Народився в сорочці: черкаський рибалка пробув у крижаній воді 16 годин

Народився в сорочці. Так говорять лікарі та рятувальники про одного черкаського рибалку, який через свою необачність пробув у крижаній воді Дніпра аж 16 годин! Чоловік разом із товаришами вудив рибу. Дізнавшись про штормове попередження, рибалки вирішили повернути на берег. Всі, окрім Валерія. Він забажав трохи затриматись. Утім, азартна риболовля для нього швидко перетворилась на біду. Виникли проблеми з мотором човна, а шторм тільки-но набирав сил. Далі – в сюжеті.

30 листопада, ввечері, декілька рибалок вудили рибу на Дніпрі. Погода погіршувалась, проте один із них вирішив діяти на свій страх і ризик.
Костянтин Проценко, помічник начальника ГУ МНС України в Черкаській області: «Заздалегідь розіслано штормове попередження, що буде погіршення погодних умов. Але азарт зіграв злий жарт із цією людиною».
Риболовля для чоловіка швидко перетворилась на біду. Спочатку у Валерія виникли проблеми з мотором човна – туди намоталась мотузка для якоря. Потім рибалка потрапив у полон водної стихії. Моторний човен «Казанка» почав набирати воду. Його відносило далеко від берега. Валерій не відповідав по телефону. Його товариші відразу зрозуміли – сталась лихо. На пошуки чоловіка вирушили працівники відділення рятувальних водолазних робіт МНС. Утім, вечірні пошуки у шторм були безрезультатними.
На ранок рятувальники відновили пошук. Після кількох годин огляду акваторії Дніпра горе-рибалку знайшли. За 4 кілометри від берега в районі села Панське.

Андрій Власенко, начальник відділення рятувальних водолазних робіт: «Шукали на островах, думали, що його десь прибило. Потім знайшли його жилет. Потім побачили з води, щостирчить човен. Коло неї чоловік. Як не дивно, він ще й махав рукою».
Рятувальники кажуть: рибалка лишився живим завдяки термобілизні та рятувальному жилету. Потерпілого відвезли до Третьої міської лікарні. З діагнозом «сильне переохолодження» чоловіка поклали до реанімації.
Валерій, потерпілий рибалка: «Я никогда не мог подумать, что со мной может такое произойти вообще».
Валерій думав, що вже попрощається з життям.
Валерій, потерпілий рибалка: «Я думал, уже все. Особенно в последний момент. Ведь когда я был еще на мели, я мог себе как-то помочь, а когда лодку вынесло на более глубокое место…Я не знаю, может быть, час бы еще побарахтался и все».
Сьогодні Валерія вже перевели з реанімації до терапевтичного відділення.
Олександр Заїка, лікар-терапевт 2-го терапевтичного відділення Черкаської міської лікарні №3: «Зараз в хворого залишкові явища гострого переохолодження. Він ще потребуватиме лікування».
На жаль, такі випадки непоодинокі, кажуть еменесники. Так, у грудні минулого рокув подібну біду потрапило одразу двоє рибалок. Тоді чоловіки пробули на воді 15 годин.
Щоб подібного не траплялось, кажуть рятувальники, треба прислухатись до порад фахівців.
Андрій Власенко, начальник відділення рятувальних водолазних робіт: «Слухайте погоду. Якщо передають штормове попередження і вітри – сидіть вдома!».

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net