додому Новини на ВІККА ВіККА-новини Напій весни можна придбати за 90 копійок

Напій весни можна придбати за 90 копійок

0

Сезон заготівлі березового соку розпочався на Черкащині. Лісівники уже зібрали близько чотирьох тонн цілющого напою. Утім, черкасці часто забувають, що варварське ставлення до дерев карається законом. Лісівники просять: не калічте берези, адже збирати сік можна не з кожного дерева. Як правильно добувати березовий сік та скільки необхідно його пити з користю для здоров’я – знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Наталя Кириленко.

Найкорисніший березовий сік – щойно зібраний. Це чи не єдиний напій, який за зимовий період зберіг усі необхідні вітаміни. За словами гастроентеролога Людмили Кірсанової, корисні біологічні сполуки, солі і мінерали, які розчиняються у соку, утворюють майже універсальні ліки.
Людмила Кірсанова, гастроентеролог: «Напиток содержит большой состав органических кислот, включает сахарозу, фруктозу, множество микроэлементов, таких как калий, кальций, магний, железо и даже титан».
З лікувальною метою березовий сік слід вживати у свіжому вигляді. Цілющий напій виводить з організму сечові камені, ефективний при лікуванні головного болю, виразки шлунку та печінки, а також при ревматизмі, радикуліті та артриті. Рекомендується пити березовий сік для виведення солей з організму. Вітамінізований напій корисний при весняному авітамінозі. Кожного року людина повинна вжити близько 6 літрів цілющого напою. Березовий сік можна зберігати з у холодильнику не більше двох діб. Точити сік потрібно, дотримуючись певних правил.

Його необхідно добувати лише зі старих дерев, не калічити стовбур сокирою, а робити охайний отвір, куди вставляти трубочку для стікання соку.
Людмила Кірсанова, гастроентеролог: «После взятия сока желательно место обработать воском или мохом, наложить тугую повязку, чтобы не поселились грибки».
За добу з однієї берези можна зібрати понад два літри живильної речовини. Утім, директор Черкаського лісового господарства підкреслює, що не всі берези можна підсочувати.
Андрій Пустовіт, директор ДП «Черкаське лісове господарство»: «У молодняках, в середньовікових насадженнях це заборонено робити, для цього придатні берези, які уже мають стиглий вік і які у майбутньому будуть відведені на рубку».
Для заготівлі березового соку на території лісогосподарства необхідно отримати лісовий квиток. Також можна звернутись до лісництва, яке добуває живильну рідину, і придбати напій за 90 копійок за літр.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version