Напій весни можна придбати за 90 копійок

Сезон заготівлі березового соку розпочався на Черкащині. Лісівники уже зібрали близько чотирьох тонн цілющого напою. Утім, черкасці часто забувають, що варварське ставлення до дерев карається законом. Лісівники просять: не калічте берези, адже збирати сік можна не з кожного дерева. Як правильно добувати березовий сік та скільки необхідно його пити з користю для здоров’я – знає кореспондентка ВІККА-НОВИН Наталя Кириленко.

Найкорисніший березовий сік – щойно зібраний. Це чи не єдиний напій, який за зимовий період зберіг усі необхідні вітаміни. За словами гастроентеролога Людмили Кірсанової, корисні біологічні сполуки, солі і мінерали, які розчиняються у соку, утворюють майже універсальні ліки.
Людмила Кірсанова, гастроентеролог: «Напиток содержит большой состав органических кислот, включает сахарозу, фруктозу, множество микроэлементов, таких как калий, кальций, магний, железо и даже титан».
З лікувальною метою березовий сік слід вживати у свіжому вигляді. Цілющий напій виводить з організму сечові камені, ефективний при лікуванні головного болю, виразки шлунку та печінки, а також при ревматизмі, радикуліті та артриті. Рекомендується пити березовий сік для виведення солей з організму. Вітамінізований напій корисний при весняному авітамінозі. Кожного року людина повинна вжити близько 6 літрів цілющого напою. Березовий сік можна зберігати з у холодильнику не більше двох діб. Точити сік потрібно, дотримуючись певних правил.

Його необхідно добувати лише зі старих дерев, не калічити стовбур сокирою, а робити охайний отвір, куди вставляти трубочку для стікання соку.
Людмила Кірсанова, гастроентеролог: «После взятия сока желательно место обработать воском или мохом, наложить тугую повязку, чтобы не поселились грибки».
За добу з однієї берези можна зібрати понад два літри живильної речовини. Утім, директор Черкаського лісового господарства підкреслює, що не всі берези можна підсочувати.
Андрій Пустовіт, директор ДП «Черкаське лісове господарство»: «У молодняках, в середньовікових насадженнях це заборонено робити, для цього придатні берези, які уже мають стиглий вік і які у майбутньому будуть відведені на рубку».
Для заготівлі березового соку на території лісогосподарства необхідно отримати лісовий квиток. Також можна звернутись до лісництва, яке добуває живильну рідину, і придбати напій за 90 копійок за літр.

Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут