Будівництво для душі. В Черкасах на Дніпровських схилах зводитимуть храм Святого Михаїла. Над проектом працювали десятки архітекторів. Кращий варіант обирали громадою. Усі подробиці має Яна Федоровська.
Яна Федоровська, кореспондент: "Сьогодні на в’їзді Черкас всіх приїжджих зустрічає патріотична стела. Але вже за кілька років їх вітатиме Михайлівський храм".
Валентина живе майже на виїзді з Черкас. Ходить дніпровськими схилами десятки років. Бідкається: вночі цього шляху остерігається. Все, каже, через непрохідні хащі.
Валентина, черкащанка: "Мы ждем этого знаете уже сколько. Это будет визитная карточка нашего города. Если это хотят люди это добре дело сделать, я думаю, это нормально".
Возведуть церковний комплекс біля парку "Ювілейний". Перспективі такого сусідства радіють і в "Дирекції парків". Керівник підприємства Микола Бондаренко каже: всі плюси і мінуси будівництва прораховував ще на стадії обговорень.
Микола Бондаренко, директор КП "Дирекція парків": "На сьогоднішній день там по суті хащі і сміття. Я думаю, якщо ця територія буде доглянутою, прибрана, на ній буде господар, то це тільки покращить відвідуваність парків. Це залучить якихось додаткових людей, які можливо ніколи не були в парках. Вони прийдуть в церкву, підуть в парк, побачать, отримають насолоду".
Для такої "візитівки" Черкас кращі архітектурні рішення шукали спочатку на міському конкурсі проектів. Потім погоджували на громадських обговореннях. Всього представили кількадесят робіт. Та всі вони ще потребують доопрацювань, вважає історик Віталій Масненко. Має він зауваження і до обраної території.
Віталій Масненко, доктор історичних наук: "Це є заповідна, по суті, територія, і для того, щоб проводити будь-які будівельні справи, треба ретельно дослідити, з’ясувати. Можливо там якійсь цікавий і археологічний об’єкт. Але зрештою, територія відповідає тій ідеї, але тут ще треба дивитися, настільки парковки будуть вписуватися, і так далі. Але це технічні питання".
Остаточний варіант обиратимуть з урахуванням всіх особливостей Храму. Митрополит Іоан переконує, це буде не просто церква, а духовний центр, мистецько-культурно-музейного типу. Де можна і помолитися, і відпочити. Будуватимуть Храм за благодійні кошти, наголосив митрополит.
Іоан, митрополит Черкаський і Чигиринський УПЦ КП: "Ніякого зв’язку із державними коштами. Тому що дуже небезпечно з державою мати справу тоді, коли держава змінює закони, то те, що робиться під державу потім руйнується".
Владика Іоан каже, думки громади щодо архітектурних рішень почув. І остаточний варіант він оголосить найближчим часом.
***
У Черкасах будують 130-метрову дзвіницю у формі голуба
У цій же будівлі планують облаштувати ще й гуртожиток дітей-сиріт
Поки зведення храму на периферії лише планують, інше будівництво, у середмісті, кипить на повну. У Соборному парку зводять 130-метрову дзвіницю у формі голуба. Вже вигнали майже півсотні метрів. У цій же будівлі планують облаштувати ще й гуртожиток для малозабезпечених дітей та сиріт, повідомляють в Черкаській єпархії.