На Смілянщині відкрили сезон жнив (ВІДЕО)

З піснями – на поля пшениці. На Смілянщині відкрили сезон жнив. Скосили, щоправда, лише перший сніп. Та аграрії прогнозують: урожай має бути хорошим. На зажинках були і наші журналісти.

Коси, серпи та комбайни. Техніка готова до жнив. Збирати урожай перші чини області взялися традиційно. Хоч і косу у руках тримали, розказують женці-любителі, та скосити перший сніп, для них – дебют.

Володимир Клименко, голова Чигиринської РДА: "Я хлопець, що родився у селі, село Степанки, Черкаського району. Ми тримали худому, козу, кролів. І ми працювали самі. І косили у полі, заготовляли сіно"

Косити перший сніп одним у новинку, інші ж жнива розпочинають кілька десятків літ. Вчать, як правильно косити.

Тут вже збирають скошений урожай.

Ольга, місцева жителька: "Оце перевесла зв’язуємо. Це снопи називається. А це раніше отак у снопи в’язали і ложили у копи"

Місцеві старожили пригадують, коли уперше взяли до рук серпа.

Олена, місцева жителька: "Ми ще малі були. Я навіть пальця собі розрізала. Пам’ятаю, собі серпом розрізала. Але ж треба було. Ну в селі жили, батьки на роботі. То й діти робили"

Валентина, місцева жителька: "Я , наприклад, дуже рано почала робить. Так жала, але снопа не вміла зв’язати, не вчила мене мати снопа в’язати"

А от черкащанин Петро приїхав святкувати зажинки із конем Сьомгою. Каже: на святі у них місія відповідальна. Тож добиралися аж з сусіднього села, бо, зізнається, у всій окрузі знайшли коня лише за дев’ять кілометрів.

Петро, місцевий житель: "Раніше кіньми усе возили. Снопи возили. Коси привозив сюди, на свято це"

Нині, говорить очільник області, аграрії мають ресурси, аби зібрати цьогорічний урожай. Зібрати планують більше трьох мільйонів тонн зернових.

Юрій Ткаченко, голова Черкаської ОДА: "Головне, щоб тут була допомога, не повинні ми заважати. Допомога може бути на державному рівні у вигляді компенсації відсотків, те що пообіцяв нам Міністр аграрної політики. І деякі аграрії почали її отримувати. Важливо, щоб буди ті програми, які надали упевненості в отриманні тих фінансових ресурсів, кредитів, які необхідні вже на посівну кампанію"

Ірина Головка, кореспондент: "Перший сніп зжато. Тепер черкаські аграрії мають прибрати ще кілька тисяч гектарів полів. Вони сподіваються, що їм у цьому погода не завадить"

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net