На Пагорбі Слави – знову провалля

На Пагорбі Слави знову утворилось провалля. Історики б’ють на сполох – меморіал у жахливому стані. А вже за два місяці черкасці святкуватимуть 70 річчя Перемоги. Сюжет Юлії Доброскок.

Олександр Шумейко, завідувач відділу охорони пам’ятників обласного краєзнавчого музею: "Ви бачите певні урочисті моменти покладання на цих фотографіях вигляд його фактично збоку меморіальної площі, на барельєф, ззаду, на насипаний курган і власне сам барельєф, який він був зроблений".

Це Пагорб Слави 40 років тому під час свого урочистого відкриття. А ось такий вигляд він має зараз. Підніжжя гори "з’їдає" провалля.

Такі вирви тут утворюються упродовж двох років. Востаннє насип укріплювали кількома вантажівками ґрунту. Та на схилі знову розколина. Історики кажуть: штучний насип просідає. А ще додають клопоту несвідомі черкасці. Взимку на Пагорбі катаються на санчата, влітку – роз’їжджають на велосипеді та грають у м’яча.

Олександр Шумейко, завідувач відділу охорони пам’ятників обласного краєзнавчого музею: "Я сьогодні, коли робив цю інспекцію, зупинив двох таких аматорів-футболістів, які чомусь рішили пограти в футбол практично на братській могилі. Це прикро. Це від того, щоб у свідомості людей немає глибокого розуміння, по-перше, а по друге поваги".

У міському департаменті ЖКГ про проблему меморіалу знають. Вже навіть вирішили, як будуть рятувати Пагорб від руйнації. Приберуть звідти важкі металеві конструкції – аби ґрунт не просідав. Прірву ж залатають піщано-глиняною сумішшю. А ще зміцнити насип допоможуть рослини. А саме – сотні кущів ялівця.

Андрій Наумчук, директор департаменту ЖКГ Черкаської міської ради: "Комісійно було прийнято рішення демонтувати герб Черкаси, який знаходиться збоку від Дніпра на пагорбі.+Було прийнято рішення засипати цю яму, яка там утворилася і висадити квіти.

Володимир Гусаченко, начальник відділуекологіїЧеркаськогоМВК: "Єдина така різниця в цього газону в тому, що він буде засіяний на укріплюючій решітці. Є спеціальна решітка для схилів, яка не дає сповзати ґрунту, коренева система проникає через решітку в ґрунт і все це буде триматись".

До 9 травня комунальники обіцяють полагодити Пагорб. Потому займуться тендерами на закупи рятівних рослин. Аби меморіал не був і надалі для декого місцем для розваг – встановлять огорожі. Як це не допоможе і вирви знову руйнуватимуть пам’ятку – зберуть нову експертну комісію.

    

Leave a Reply

avatar
  Підписатися  
Повідомте про
Стали свідком новини? Тисніть тут