додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На малій батьківщині Шевченка до його 200-річчя підготувалися не так, як хотіли

На малій батьківщині Шевченка до його 200-річчя підготувалися не так, як хотіли

0

До 200-их іменин Тараса Шевченка лишилось усього два дні. На Черкащині поспішають із підготовкою до ювілею. Увесь цей тиждень ми розповідали, наскільки талановиті нащадки генія, що нині живуть на його малій батьківщині. Та чи встигли в самому Шевченковому підготуватися до ювілею земляка – Юлія Доброскок знає.

Тут минули дитячі роки Тараса Григоровича. Шевченкове вражає краєвидами та величезною кількістю пАм’яток про нього. Ось увіковічений Шевченко-пастушок. Славиться село й Національним заповідником «Батьківщина Тараса Шевченка». До 200-ліття відомого земляка шевченківці почали готуватися завчасно. Напланували чимало. Завершити капремонт ось цього будинку культури. Його розпочали тут ще сім років тому. Та й це не все, розповідає сільський голова.
Михайло Падзіна, сільський голова с. Шевченкове: «Ми планували зробити ремонт доріг комунальної власності. Нічого не зробили».
Вдалось лише частково освітлити сільські вулиці. Власним коштом і коштом благодійників. На розвиток села цьогоріч дали мізер, жаліється сільський голова Шевченкового. Усього 14 тисяч гривень. Хоч обіцяли належне фінансування.
Михайло Падзіна, сільський голова с. Шевченкове: «Різні були суми. Ми вже почали виготовляти проект, документацію. Але не відбулось це… Коштів не надійшло ні копійки».

В обладміністрації кажуть: на Шевченкові об’єкти для села дали, скільки могли. Загалом 2,5 мільйони гривень. Усе – на заповідник.
Микола Суховий, начальник управління культури Черкаської ОДА: «Зважаючи на пізнє їх виділення із державного бюджету, роботи здійснені були на 2,3 млн грн. Кредиторська заборгованість складає 600 тис. гривень. Кошти не були проплачені обласним казначейством».
У Шевченковому, хоч і економно, але гідно зустрічатимуть 200-ті іменини Тараса. Для цього згуртується все село. Чекають тут і на гостей. Особливо з-за кордону.
– Останні гості зарубіжні були років 8-10 тому. Але сподіваємось на 200-річчя до нас приїдуть із багатьох країн, де є діаспора.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version