Новини на ВІККАВіККА-новиниНа Городищині активістці спалили машину через скандал із деревним...

На Городищині активістці спалили машину через скандал із деревним вугіллям (ВІДЕО)

-

- Advertisment -

На Черкащині місцевий чиновник і депутат райради організував нелегальне виробництво деревного вугілля. Підпільні цехи працюють в Городищенському районі. Селяни скаржаться на таке сусідство: потерпають від смороду та чорного диму, що накриває вулиці.

Майже п’ять років тому Олена з родиною переїхала з Києва у село Мліїв – одне з найкращих за екологічними показниками на Черкащині. Тут почали розводити овець. Та місцевий депутат розгорнув неподалік нелегальний видобуток деревного вугілля. Відтоді місцеві живуть, мов у пеклі, каже жінка.

Олена Микитина, жителька села Мліїв: "Воздух, это просто кошмар какой-то. Если взять это предприятие и предприятие Куринного Олександра Ивановича, где стоит 51 установка. Это мини атомная станция, мы живем как в Чернобыле".

А в районі таких підприємств щонайменше чотири. Люди кажуть, деякі працюють вже більше десяти років. Куди тільки селяни не зверталися, та добитися, щоб цехи працювали законно – не можуть. Активісти кажуть, їх залякують.

Віктор Матвійко, житель села Мліїв: "Ця війна йде з 2010 року. Курінний як поставив ці бочки на нашій вулиці, то дихать не було чим. Бо вони декларують 3 бочки, а ставлять 20. Зараз пан Горідько, син Краснюка пригрозив мені фізичною розправою, люди бояться".

Один з підприємців після кількох років роботи його виробництва вирішив нарешті влаштувати громадські слухання. Заручився підтримкою своїх працівників. Активісти ж із собою взяли документи та рішення суду на тимчасову заборону шкідливого виробництва.

Володимир Литвин, активіст: "В мене документ рішення екологічної служби про тимчасову заборону виробництва по випалюванню деревного вугілля Курінному і Дзюбі. Лабораторія зробила заміри. Заміри в сотні разів перевищують допустимі норми".

Олександр Курінний, власник підприємства: "На проммайданчику зараз розміщено 44 реторти для виготовлення деревного вугілля. Я зобов’язуюсь використовувати для виробництва 30 і на протязі року переобладнати їх під піролізний спосіб який екологічно безпечний. На час перехідного періоду зобов’язуюсь випалювати не більше семи ретор на добу".

У райадміністрації підтверджують, дозволів на таке виробництво підприємці не мають. Але через мораторій на перевірки, все, що тут можуть зробити, домовитись з підприємцями, щоб до оформлення усіх документів припинили виробництво.

Інна Ус, голова Городищенської РДА: "Вони не мають дозволів спеціальних, вони не обладнані спецобладнанням, не мають підготовлених площадок. Це продукція йде на експорт. Коли б це було легальне виробництво, то наповнювався б бюджет, створювались робочі місця".

Поки триває скандал, найактивнішим мешканцям села погрожують. Олені Микитенко підпалили автівку.

Та люди попри все, здаватися не збираються. Селяни не розуміють, чому підприємтва стільки років працюють незаконно, а контролюючі органи на це закривають очі.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

Черкащан попереджають про можливість підтоплення

Черкаські синоптики попереджають жителів Черкаської області про можливість підтоплення з 18 до 23 квітня. Про це повідомили у пресслужбі...

Неподалік Умані вантажівка зіштовхнулася з легковиком

Неподалік Умані сталася дорожньо-транспортна пригода. Вантажний автомобіль зіштовхнувся з легковиком Renault Duster. Про це повідомляє Уманське районне управління поліції. За...

Цікаве:

Як безпечно заощаджувати на догляді за речами

Відвідуючи магазин побутової хімії, ти все частіше звертаєш увагу...

6 етапів у догляді за шкірою: цього достатньо

Світові тенденції догляду за шкірою обличчя постійно змінюються. Якщо...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас

0
Ми любимо ваші думки, будь ласка, прокоментуйте.x