Новини на ВІККАВіККА-новиниНа Городищині активістці спалили машину через скандал із деревним...

На Городищині активістці спалили машину через скандал із деревним вугіллям (ВІДЕО)

- Advertisment -

На Черкащині місцевий чиновник і депутат райради організував нелегальне виробництво деревного вугілля. Підпільні цехи працюють в Городищенському районі. Селяни скаржаться на таке сусідство: потерпають від смороду та чорного диму, що накриває вулиці.

Майже п’ять років тому Олена з родиною переїхала з Києва у село Мліїв – одне з найкращих за екологічними показниками на Черкащині. Тут почали розводити овець. Та місцевий депутат розгорнув неподалік нелегальний видобуток деревного вугілля. Відтоді місцеві живуть, мов у пеклі, каже жінка.

Олена Микитина, жителька села Мліїв: "Воздух, это просто кошмар какой-то. Если взять это предприятие и предприятие Куринного Олександра Ивановича, где стоит 51 установка. Это мини атомная станция, мы живем как в Чернобыле".

А в районі таких підприємств щонайменше чотири. Люди кажуть, деякі працюють вже більше десяти років. Куди тільки селяни не зверталися, та добитися, щоб цехи працювали законно – не можуть. Активісти кажуть, їх залякують.

Віктор Матвійко, житель села Мліїв: "Ця війна йде з 2010 року. Курінний як поставив ці бочки на нашій вулиці, то дихать не було чим. Бо вони декларують 3 бочки, а ставлять 20. Зараз пан Горідько, син Краснюка пригрозив мені фізичною розправою, люди бояться".

Один з підприємців після кількох років роботи його виробництва вирішив нарешті влаштувати громадські слухання. Заручився підтримкою своїх працівників. Активісти ж із собою взяли документи та рішення суду на тимчасову заборону шкідливого виробництва.

Володимир Литвин, активіст: "В мене документ рішення екологічної служби про тимчасову заборону виробництва по випалюванню деревного вугілля Курінному і Дзюбі. Лабораторія зробила заміри. Заміри в сотні разів перевищують допустимі норми".

Олександр Курінний, власник підприємства: "На проммайданчику зараз розміщено 44 реторти для виготовлення деревного вугілля. Я зобов’язуюсь використовувати для виробництва 30 і на протязі року переобладнати їх під піролізний спосіб який екологічно безпечний. На час перехідного періоду зобов’язуюсь випалювати не більше семи ретор на добу".

У райадміністрації підтверджують, дозволів на таке виробництво підприємці не мають. Але через мораторій на перевірки, все, що тут можуть зробити, домовитись з підприємцями, щоб до оформлення усіх документів припинили виробництво.

Інна Ус, голова Городищенської РДА: "Вони не мають дозволів спеціальних, вони не обладнані спецобладнанням, не мають підготовлених площадок. Це продукція йде на експорт. Коли б це було легальне виробництво, то наповнювався б бюджет, створювались робочі місця".

Поки триває скандал, найактивнішим мешканцям села погрожують. Олені Микитенко підпалили автівку.

Та люди попри все, здаватися не збираються. Селяни не розуміють, чому підприємтва стільки років працюють незаконно, а контролюючі органи на це закривають очі.

Вікка
Віккаhttp://www.vikka.ua
Ми інформуємо населення про події в місті, області, країні, світі.
- Advertisement -

На Черкащині згорів старовинний вітряк: кажуть, підпалили діти

На Черкащині неподалік села Худоліївка, Чигиринського району, згорів вітряк, якому було понад 100 років. Про це на своїй сторінці...

На Золотоніщині внаслідок ДТП загинув водій, ще одну людину госпіталізували

У селищі Софіївка Золотоніського району сталася смертельна дорожньо-транспортна пригода за участі легковика «ВАЗ-2101» та вантажівки «MAN». Про це повідомляє пресслужба...

Цікаве:

Компенсація тим, хто надав житло переселенцям: як працює програма «Прихисток»

Програма «Прихисток» передбачає надання компенсації за безоплатне забезпечення  тимчасовим...

Чи вплинуть весняні заморозки на урожай на Черкащині – коментар агронома

Нестабільна весняна погода внесла свої корективи в плани аграріїв...
- Advertisement -

ЧитайтеТАКОЖ
Рекомендовано для Вас