додому Новини на ВІККА ВіККА-новини На Черкащині жінки із інвалідністю борються зі страхом вагітності (ВІДЕО)

На Черкащині жінки із інвалідністю борються зі страхом вагітності (ВІДЕО)

0

Труднощі особливих. На Черкащині жінки із інвалідністю борються зі страхом вагітності. Фізично більшість із них здатні відчути радість материнства, та можуть навіть про це не здогадуватись. Проблему вивчали активісти громадської організації "Молода Черкащина". Проводили моніторинг та збирали профільних лікарів за круглим столом. Подробиці у наших кореспондентів

"Табуйована" тема. Таким є питання планування сім’ї та репродуктивного здоров’я для жінок-візочниць області. Такого висновку дійшли активісти громадської організації "Молода Черкащина". Більше того, жінки з інвалідністю часто-густо відмовляються навіть говорити на цю тему.

Анна Харченко, активіст КМГО "Молода Черкащина": "Тому ми пішли іншим шляхом. Ми зробили анкетування, яке також було анонімним, розіслали анкети, це було звичайно простіше для жінок. Вони її заповнили, там було вісім запитань. І, тим не менш, відповіді все одно були такими, односкладними".

Дослідження проводили в чотирьох містах області: Черкасах, Смілі, Каневі та Шполі. Серед респондентів – жінки до 49-ти років. За результатами, першочерговою проблемою для них є страх перед лікарями. Тому додатково активісти опитали більше десятка гінекологів області.

Тетяна Кавальчук, експерт з моніторингу: "57 % лікарів мають такий досвіт прийому. Але при цьому на питання, чи проходили вони навчання у сфері репродуктивного здоров’я, 64 % зазначили, що не проходили. Дуже часто лікарям приходиться на власний розсуд думати, яким чином надати допомогу, не користуючись якоюсь отриманою з надійних джерел інформацією".

При цьому, готовність медзакладів прийняти "особливих" пацієнтів лікарі оцінили найвищим балом. Але самі жінки доступність до місць лікування називають однією з головних проблем. Зокрема відсутність кнопок виклику, незручні туалети та неадаптовані гінекологічні крісла. Як вирішити ці питання активісти шукали спільно із профільними лікарями міста.

АннаХарченко, активіст КМГО "Молода Черкащина":"І дійшли висновку, що наприклад у пологовому будинку на Чехова біля пандусу, який там є до будівлі, є доречним зробити кнопку виклику, таким чином ми одразу знімаємо питання, хто має відкрити двері, обидві половинні, і хто має показати жінці той вантажний ліфт".

Подібні проблеми, кажуть дослідники, при бажанні і фінансуванні вирішити можна оперативно. Куди важче здолати саме психологічний бар’єр. Адже через нього жінки із інвалідністю вкрай непоінформовані у сфері останніх медичних досліджень.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я

Exit mobile version