На Черкащині взялись українізувати назви населених пунктів (ВІДЕО)

На Черкащині взялись декомунізувати назви населених пунктів. Щоправда тільки тих, що пов’язані з радянським минулим. Все – у межах нового Закону. Як він діє дізнавалась наша Катерина Ковбій.

Катерина Ковбій, кореспондент: "Була Чапаєвка, а може стати Богушівська Слобідка. І так ще з 19-ма населеними пунктами. До Черкащини докотилась хвиля декомунізації."

Під гарячу руку потрапляє все, що пов’язане з радянським минулим. Знаціоналізувати місцеві жителі мають навіть назви вулиць та селищ. Одне з таких – Незаможне – знайшлось на Городищині.

Оксана Синецька, керуюча справами Городищенської районної ради: "На даний час там проживає дві особи. Це подружжя Бойки, 39 та 41 року народження. Реєстрація у них селища Вільшана. Багато жителів Вільшани про Незаможне не знають. Та і громадські слухання буде трохи проблематично проводити."

Схожа ситуація і на Золотоніщині. Там хвиля декомунізації має накрити Чапаївку та Хутір Петровського. Люди від того обурюються. Кажуть, витрачати на це кошти – не на часі.

Валерій Саранча, голова Золотоніської районної ради:

"Говорять, що там 11, але на сьогоднішній день там фізично присутніх двоє. І всі звідти переміщаться. Може, немає сенсу займатися Хутором Петровським, бо завтра ми будемо ставити питання про те, що взагалі такого населеного пункту не існуватиме."

Згідно із Законом "Про декомунізацію …" перейменувати власні населені пункти черкащани мають щонайшвидше.

Валентина Коваленко, голова Черкаської обласної ради: "Місцевій владі в регіонах на виконання усіх вимог щодо декомунізації відведено півроку. Тож, до 21 листопада 2015 року перейменування та знесення всіх символів радянських має бути завершено."

Як до того часу місцеві не знайдуть спільної мови, за перейменування вулиць та населених пунктів візьметься вже Український інститут національної пам’яті.

0 0 голосів
Рейтинг статті
Підписатися
Повідомте про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Стали свідком новини? Тисніть тут
booked.net